Ana Sayfa / YAŞAM / Cumhurbaşkanı Erdoğan; Gaziantep’teki Birlik ve Kardeşlik Mitinginde halka seslendi
cumhurbaskani-erdogan-gaziantepteki-birlik-ve-kardeslik-mitinginde-halka-seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Gaziantep’teki Birlik ve Kardeşlik Mitinginde halka seslendi

Geçtiğimiz gün Gaziantep’te düzenlenen Birlik ve Kardeşlik Mitingine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Daiş’in Suriye ve Irak’tan temizlenmesi için yürütülen tüm operasyonlara Türkiye Cumhuriyeti olarak sonuna kadar destek vereceklerini söyledi.

Terörle mücadelede kararlı olduklarını belirtirken, PYD’nin Suriye kolunu yok etme yolunda da çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederken, tıpkı Cerablus ve Başika’da olduğu gibi düşmana ve teröristlere geçit vermeyeceklerini de ekledi.

Gaziantep’teki İŞİD saldırısı sonucunda hayatını kaybedenleri de unutmayarak, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk halkına da başsağlığı dilemeyi de unutmadı.

İdam konusundaki tartışmalar ile ilgili olarak da ‘ Bunun kararını verecek merci, Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir, çünkü oradakiler sizin vekilleriniz ve yasama organı’ şeklinde konuştu.

‘Cerablus boşaltıldı’
Fırat Kalkanı Operasyonu ile istediklerine ulaştıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Suriye Ordusu’na her türlü desteği verdiklerini ve artık Gaziantep’teki Cerablusluların da rahatlıkla memleketlerine geri dönebileceklerini müjdeledi.

‘Terör örgütlerinin tamamen biteceği günler yakın’
Işid’in gerçekleştirdiği her türlü terör eylemlerinin Müslümanlıkla hiçbir türlü bağdaşmayacağını ve Daiş denilen örgütün de İslam dinini istismar ettiğini belirten Erdoğan; ‘Allah’ı istismar ediyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu millet güçlüdür. Bu devlet güçlüdür’ şeklinde sözlerine devam etti.

Mitingde FETÖ terör örgütünün komplolarını nasıl yerle bir ettiklerine de değinen Erdoğan; ‘Daiş terör örgütünün Suriye ve Irak’tan temizlenmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyleyerek de konuşmasını tamamladı.

İlginizi Çekebilir

mhp-genel-baskani-teror-orgutlerine-iliskin-aciklamalarda-bulundu

MHP Genel Başkanı Terör Örgütlerine İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli, hiçbir terör örgütünün bir diğer terör örgütünden farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir