Ana Sayfa / GÜNDEM / Cumhurbaşkanı İlişkilerin Bozulabileceği Yönünde Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı İlişkilerin Bozulabileceği Yönünde Açıklamalarda Bulundu

Recep Tayyip Erdoğan, ABD komitesinde çeşitli açıklamalarda bulundu. Türk-Amerikan komitesindeki faaliyetlerdeki çeşitli durumları dile getirdi;

Amerika Birleşik Devletlerinde’ki Türk-Amerikan ulusal yönlendirme komitesinin faaliyetlerine yönelik duyduğu güzel duygularını aktaran Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de ki komitelere seslendi. Türk-Amerikan derneklerinin ortak paydada buluşabilmesi için bu komitenin hep birlikte desteklenmesi gerektiğini belirten Recep Tayyip Erdoğan, komitenin gerçek amacını da belirtti. Türk-Amerikan komitesinin amacının diğer derneklerin yerini işgal etmek olmadığı hususuna değinen Erdoğan,  bu komitenin ortak yaşanan meselelerde etkin şekilde hareket edilmesi kabiliyetinin etkin kılınması gerektiğinin öneminin altını çizdi. Türkiye’de yaşanan olayların Amerika tarafından çok yakın bir şekilde takip edildiğini de ekledi. Bunun haricinde de Türkiye’nin zor zamanlarında her zaman Türkiye’nin yanında olduğunu da açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimini örnekleyerek lafına devam etti. 15 Temmuz darbe girişiminde vatandaşların FETÖ’cü hainlere karşı verdiği amansız mücadeleyi, caddelerde darbeci vatan hainlerini kıstıran tüm vatandaşları kahramanca ifade etti. Dünya’da bu konuda hiçbir eşi benzeri olmayan bir millet olduğumuzun da altını çizen Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletini gururlandıran ifadelere yer verdi.

Benim Milletim, Bu Yol da Ölümü Bile Göze Aldı

Türkiye vatandaşlarının bu konuda ölümü bile göze alarak silahların önünde durduğunu ifade eden Recep Tayyip Erdoğan aynı zamanda Türk milletinin bağımsızlık aşkını da yinelemiş oldu.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir