Ana Sayfa / YAŞAM / Darbe Girişiminde Suçsuz Olduğu Anlaşılan Kaymakam Görevine İade Edildi

Darbe Girişiminde Suçsuz Olduğu Anlaşılan Kaymakam Görevine İade Edildi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından bilindiği üzere çoğu devlet memurları görevinden el çektirilmişti. Ancak geçtiğimiz günlerde suçsuz olduğu anlaşılan birçok şahıs, görevine yeniden iade edildi.

Darbe girişimi sonucunda FETÖ/PYD soruşturması kapsamında birçok devlet memuru ile birlikte birçok üst makamdan kişi tutuklanmıştı. Son günlerde ise yapılan araştırmalar sonucunda suçsuz olan birçok kişi yeniden görevine iade edildi. Bu gün ise görevine iade edilen bir kaymakam FETÖ’ye yönelik çeşitli açıklamalarda bulundu. FETÖ’cü terör örgütünün devletin neredeyse bütün kademelerine sızmayı başardığını belirten Kaymakam, temizlik harekatının ise son hız devam ettiğini belirterek lafına devam etti. FETÖ’nün yapabildiği en iyi şeyin iftira atmak ve de yalan söylemek olduğunu belirten Kaymakam, bu konuda herkesin daha dikkatli olmasını önerdi. Darbe ortamında demokrasiyi hiçe sayarak, vatandaşı katleden vatan haini FETÖ’ye karşı bütün vatandaşların bilinçlenmesi gereğini öne süren Kaymakam, öğrencilerin bu konuya ilişkin farkındalık yaratılmasının önemi üzerine durdu. Vatana ve devlete sahip çıkılması için çocukların küçüklükten beri vatan ve millet sevgisi ile yetiştirilmesi gereğini öne süren Kaymakam’ın çocuklara verdiği darbe hakkında ki ders de dikkat çekti.

Tutuklandıktan yaklaşık 1 ay kadar süre sonra görevine yeniden iade edilen Kaymakam Sürücü, öğrenci Ahmet Bora Nerse’nin 15 Temmuz şiirini okumasının ardından çocuklara darbe hakkında ders verdi.

İlginizi Çekebilir

O Bölgelerdeki Fırtınalı Hava Balık Fiyatlarını Yine Tavan Yaptırdı

Kış aylarının vazgeçilmezi olan balık bütün vatandaşlarımız tarafından haftada en az 1 kere de olsa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir