Ana Sayfa / GÜNDEM / Demirtaş Twitter’dan çarpıcı açıklamalarda bulundu

Demirtaş Twitter’dan çarpıcı açıklamalarda bulundu

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yaptığı Twitter’den yaptığı açıklamalar da terörist başı Abdullah Öcalan’ın sağ olup, olmadığının açıklanmasını istedi.

 

15 Temmuz akşamı İmralı’ya inmek isteyen helikopter ile bir çatışma durumu söz konusu olduğundan dolayı Öcalan’ın sağ olup olmadığının açıklanmasını isteyen Selahattin Demirtaş aynı zaman da farklı açıklamalarda da bulundu. Yaptığı bir diğer açıklamada ise yeni atanacak olan kayyumu tanımayın ve emirlerini dinlemeyin dedi. Korsan bir kanun hükmüyle çıkarılan kararnameye göre belediyelere kayyum atanacak. Muhalefet ettiğimiz süreçte yasayı çıkarmayacaklarını belirtmelerine rağmen etik dışı bir şekilde davranıp, anayasaya aykırı yollarla belediyelere görevden el çektirilecekti söyleyen Demirtaş erken seçime gidilmesini önerdi. Sandıkları kazanamayan devletin memur atayacağını söyleyen Demirtaş, atanan kayyumun emirlerini dinlemeyin, selam bile vermeyin dedi.

 

HER AN BİR KARIŞIKLIK OLABİLİR!

Dokunulmazlıkların kalkmasının ardından tutuklansam bile benim gibi birçok Demirtaş var diyen Selahattin Demirtaş, halkının her an sivil direnişe hazır olması gereğinden bahsetti. Bir canımız var alabilecekleri o da feda olsun diyerek konuşmasını tamamladı.

İlginizi Çekebilir

Mersin’de ByLock’u kullаndıklаrı bеlirlеnеn eski öğretmenler tutuklandı!

Mersin’de Fetullahçı Terör Ӧrgütü/Pаrаlеl Dеvlеt Yаpılаnmаsı’nа (FETӦ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 23 zаnlıdаn еmniyеttеki işlеmlеri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir