Ana Sayfa / EĞİTİM / Ders Kitapları FETÖ Pisliğinden Temizleniyor

Ders Kitapları FETÖ Pisliğinden Temizleniyor

Darbe girişiminin ardından Fetullah Gülen’e ve onun yanındaki kişilere savaş açan Türkiye, FETÖ ile bağlantısı bulunan herkesi birer birer temizliyor. Aynı zamanda yeni öğretim yılında ders kitapları için de aynı çalışmalar devam ediyor;

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetullah Gülen ile bağlantısı bulunan herkes aranmakta ve bulunan kişiler ise birer birer tutuklanmakta. Türkiye’nin bu kirli örgütten temizlenmesi için aynı zamanda eğitim sisteminde yer alan bazı faktörlerinde değiştirilmesi gereğinden bahseden MEB, ders kitaplarında geniş kapsamlı çalışmalara başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Müsteşarı Yusuf Tekin, ders kitaplarında FETÖ tarafından ilave edilen, yalan yanlış bilgilerin tamamen incelenip, ders kitaplarından silineceğini açıkladı. Darbe girişiminin gerçekleştiği günden beri bu çalışmaları yürüttüğünü belirten Yusuf Tekin, yeniden basılan bütün kitapların ise ancak okullar başladıktan 1 hafta sonra yetişebileceğini ekledi.

Birçok Ders Kitabı Bu Sene Yenilendi

Toplamda 58 kitapta yalan yanlış bilgilerin yer aldığını belirten MEB, ders kitaplarında FETÖ’ye ait mesajların bulunduğunu ve öğrencilerin bilinçaltlarına işlendiğini belirtti. Buna resmen savaş açan MEB, bu tür mesajlara asla yer verilmeyen yeni ders kitaplarının bütün okullara ulaştırılacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Tayyip Erdoğan En Büyük Sızıntının Eğitim de Olduğunu Belirtti

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’den birer bire birer temizlenen FETÖ’cü hainlere gereken ders veriliyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir