Ana Sayfa / YAŞAM / Diyarbakır Valiliği O Haberi Yalanladı!

Diyarbakır Valiliği O Haberi Yalanladı!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından birçok iş adamı ve de devlet görevlisi görevinden geri dönmemek üzere el çektirilmişti. Ancak geçtiğimiz gün alınan bir bilgi ise, valiliğin görevden alınan öğretmenleri yeniden iade ettiği yönündeydi;

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından FETÖ/PYD’ye ait bütün kurum ve kuruluşların sonu gelmiş ve de FETÖ ile bağlantısı bulunan her türlü kişinin makamına, rütbesine bakılmadan görevden alıkoyulmuştur. Sosyal medya hesaplarından ise 15 Temmuz kalkışmasında görevden alınan yaklaşık 4 bin öğretmenin görevine yeniden döndüğü yönünde paylaşımlar yapılıyordu ki ancak Diyarbakır valiliği bu konuya bir netlik getirdi. Görevden alınan öğretmenlerin hiçbir şekilde eski işine geri dönmediğini ve de sosyal medyadan paylaşılan bilgilerin tamamen yalan olduğunu belirten Diyarbakır valiliği, bu hususun tamamen MEB tarafından da gerçekleştirildiğini ekleyerek lafına devam etti.

Onay Bulunmayan Hiçbir Bilgiye İnanmayın!

Resmi makamların ve de resmi kurumların onayının bulunmadığı hiçbir habere inanılmaması gerektiğini belirten Diyarbakır Valiliği, bu konuya ilişkin bütün çalışmaların son hız devam ettiğini de ekledi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir