Ana Sayfa / YAŞAM / Diyarbakır’da Geniş Terör Önlemleri Alındı!
diyarbakirda-genis-teror-onlemleri-alindi

Diyarbakır’da Geniş Terör Önlemleri Alındı!

Terör olaylarının çok sık yaşandığı Diyarbakır’da halkı kötü etkileyebilecek durumlar meydana geliyordu. Çoğu zaman ise halk kör kurşuna kurban gidiyordu ama artık gitmeyecek;

Diyarbakır’da terör örgütü olan PKK’ya düzenlenecek geniş kapsamlı operasyon sebebiyle 13 mahalle de çıkma yasağı ilan edildi. PKK’nın en üst düzey yöneticilerinin bulunduğu konumlara asker ve özel harekat müdahale edecek. Terör örgütüne üye olan veya terör örgütü PKK ile iş birliği içerisinde bulunan, yardım ve yataklık yapan bütün herkese karşı düzenlenen bu operasyon da halkın zarar görmemesinin önemini vurgulayan üst düzey yetkililer, böyle bir yasağı koymayı uygun gördü.

Valiliğin yaptığı açıklamaya göre ise, mahallelerdeki vatandaşların operasyon sebebiyle zarar görmemeleri adına 9 Eylül Cuma günü saat 05.00’dan itibaren, 2. Bir duyuruya kadar sokağa çıkmak yasaklanmış, yapılan operasyon ise Diyarbakır’da PKK’ya yönelik oldukça kapsamlı bir operasyon olacağa benziyor. PKK yöneticilerinin bulunduğu bölgelere yapılan bu müdahaleler halkta endişe yaratmaya başladı. Türkiye’nin son günlerdeki tek önem verdiği politika ise, PKK’yı Türkiye’den kazıyıp atmak.

İlginizi Çekebilir

mhp-genel-baskani-teror-orgutlerine-iliskin-aciklamalarda-bulundu

MHP Genel Başkanı Terör Örgütlerine İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli, hiçbir terör örgütünün bir diğer terör örgütünden farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir