Ana Sayfa / YAŞAM / Edirne’de 10 günde 10bin trafik cezası

Edirne’de 10 günde 10bin trafik cezası

Edirne Belediyesi tarafından hizmete sunulan kule radar sebebiyle sürücülere ceza yağdı ve Edirne’De 10 günde 10 bin ceza kesildi. Bu cezaların toplam maliyeti ise 2 milyon 596 bin TL. Şehrin en işlek caddelerinde kurulan 12 tane radar kulesi otomobil kullanıcılarını 24 saat aralıksız gözetledi.
Edirne’de 2 Nisan tarihinde hizmete giren kule radarlar nedeni ile 10 gün içinde 10 bin sürücü cezaya girdi. Belediye tarafından yapılan proje kapsamında geçen yılın son aylarında kentin en işlek caddelerine kule radarlar kuruldu . Yollarda Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) adı verilen projede 12 tane kule radarı araç kullanıcılarını 24 saat ara vermeden gözetlemeye başladı.

Radarlardan 7 tanesi sürat ihlali, 5 tanesi de kırmızı ışık ihlali yapan araç kullanıcılarını tespit etmekte . Sabit kule radarlarının hizmete geçmesiyle beraber sürücülerin cepleri yanmaya başladı. Kentin 7 noktasında hız ihlali, 5 noktasında da kırmızı ışık ihlali kontrolü yapan sistem trafik şartlarına uymayan araç kullanıcılarını bir tek fotoğrafladı.

10 gün içinde 10 binin üstünde sürücü kule radarlara takıldı. Sürücüler en fazla sürat ihlalinden ceza yedi. Geçen zaman içinde 7 farklı sürat kamerasına 9 bin 704 sürücü yakalandı. 324 sürücü ise kırmızı ışık ihlalinden ceza aldı.

Daha sonra ceza işlemi için merkeze iletilen bilgiler , tespitler doğrultusunda tatbik edilen trafik cezalarıyla sürücülerin adresine gönderildi . Sürücülere toplamında 2 milyon 596 bin 687 TL para cezası kesildiği duyuruldu .

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir