Ana Sayfa / YAŞAM / Elektrik Fiyatında Güncelleme

Elektrik Fiyatında Güncelleme

Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. güncel spot piyasası elektrik fiyatlarını açıkladı. Elektrik piyasasında ulaşılan hacmin miktarını da paylaştığı açıklamalarda yer veren EPİAŞ Gün Öncesi Piyasasında bir megavat/saat elektriğin fiyatının tavan ve taban fiyatlarını lira cinsen açıkladı. İşte detaylar;

 Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi’nin gün içinde paylaşmış olduğu verilerine dayanarak aktarılan bilgilere göre bugün itibariyle elektrik piyasasında Yüz Otuz Dört milyon Altı Yüz Yetmiş Üç Bin Altı Yüz Beş liralık işlem miktarına erişilmiş olundu. Gün Öncesi Piyasası’nda (GÖP) bir megavat/saat elektriğin tutarı yarından itibaren saat iki için en fazla İki yüz yirmi beş lira yirmi yedi kuruş, saat 06.00’ya yönelik olarak ise en az kırk sekiz kuruş olacak şekilde belirlenmiş oldu.

Gün öncesi spot elektrik sahasında bir megavat/saat elektriğin tutarı, yarından itibaren en fazla İki yüz yirmi beş lira yirmi yedi kuruş lira, az kırk sekiz kuruş olarak beyan edilerek halk ile paylaşılmış oldu. Güncellenen yeni tutarlar yarından itibaren kullanılacak olan ölçümlerde dikkate alınacak tutarlar olarak belirlendi.

Gün Öncesi Piyasasında 1 megavat/saat elektriğin ortalama dikkate alınarak belirlenen fiyatı Yüz Yetmiş Altı lira seksen beş kuruş, tartılı ortalama tutarı ise yüz seksen üç lira yirmi dört kuruş olarak açıklandı.

Spot piyasada yer alan bir megavat/saat elektrik, gün içinde en fazla iki yüz yirmi dört lire kırk beş kuruş, en az yüz dokuz lira yetmiş yedi kuruştan işleme alındı.

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir