Ana Sayfa / EKONOMİ / Emeklilere Aylardır Verilmesi Beklenen Banka Promosyonunda Gelinen Son Nokta

Emeklilere Aylardır Verilmesi Beklenen Banka Promosyonunda Gelinen Son Nokta

2016 yılının başında verilmesi beklenen banka promosyonları emeklileri adeta isyan ettiriyordu. Ancak bugün gelen açıklamalar, emeklileri biraz da olsa sakinleştirmeye yetti;
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun emeklilere banka promosyonu müjdesinde artık son gelişmeler yaşanıyor. 2016 yılının başından beri banka promosyonu almayı almak için bekleyen emekliler, adeta isyanın eşiğinden döndü. Sosyal Güvenlik Kurumu bankalar ile aylardır görüşmekte olduğunu ancak anlaşma da artık son noktalara gelindiği belirtilirken, 3 yıllığına toplamda 900 TL’yi varan ödemelerin yapılacağını belirten Sosyal Güvenlik Kurumu emeklileri biraz da olsa rahatlatan müjdeyi verdi. Türkiye’de ki 11 milyon insanı ilgilendiren bu banka promosyonu meselesi artık emeklileri isyan ettirmişti. İlk önce yılbaşında verilmesi beklenilmişti, daha sonra ise ramazan bayramı öncesinde verilmesi bekleniyordu ancak Sosyal Güvenlik Kurumu bankalar ile bir türlü bir anlaşma sağlayamamıştı. Ancak yetkili kişiler ise banka promosyonu hakkında çeşitli açıklamalarda bulunarak da emeklileri rahatlatmıştı. Her şeyi emekli vatandaşların isteği doğrultusunda olacağını ancak emeklilerin bu konuda biraz daha anlayışlı ve sakin olmasını rica eden yetkililer, bu durumu bir bilek güreşine benzetti. 2016 yılının sonuna kadar sonuçlandırılması düşünülen banka promosyonu, emeklileri biraz da olsa rahatlatacak gibi görünüyor.

Maaşa Göre Promosyon Verilecek

Promosyon konusunda artık son noktalara gelindiği belirtilirken, verilecek promosyon ücretinin de neye göre verileceği de belirtildi. Maaşın yüksekliğine bağlı olarak, verilecek promosyonun da o oranda fazla olacağını belirten yetkililer akıllarda soru işareti bırakmadı. Verilecek ücretlerin de bu yılın sonuna kadar verilmesi bekleniyorken, kesin ve net bir tarihin de henüz gündemde olmadığı belirtildi. 3 yıllık bir dönem için 900 Türk Lirasına kadar para ödeneceği belirtilirken, 3 yıl sonra yine 3 yıllık banka promosyonu ödeneceği belirtildi. Aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar kredi borçlularının moralini düzeltecek düzeyde açıklamalarda bulundu. Eğer yatan banka promosyonunun tamamının hemen çekilmemesi halinde, borç ödemesi konusunda bankanın çeşitli yardımlarının olacağı belirtiliyor. Hemen parasını çekmeyene daha çok imkan sağlayan bankalar, kredi bataklığında bulunanlara umut ışığı oldu.

İlginizi Çekebilir

Sebze ve Meyve Fiyatlarındaki Artış İçin Alınan Önlemlerde Son Durum

Son zamanlarda çok ciddi oranda artış gösteren sebze ve meyve fiyatlarının tabana indirgenebilmesi adına alınan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir