Ana Sayfa / GÜNDEM / Erdoğan ABD’nin Terör Örgütüne Olan Desteği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Erdoğan ABD’nin Terör Örgütüne Olan Desteği Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye olan silah desteği hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu desteğin Türkiye’ye zarar verebileceği hatta zarar verdiği konusuna dikkat çekti;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin PYD’ye silah desteği sağlamasını, Türkiye’ye yapılan bir kötülük olarak nitelendirdi. Recep Tayyip Erdoğan, PKK’nın çocuğu olarak belirttiği PYD’ye yapılan silah yardımının Türkiye’de tehdit oluşturduğunu ve de DAEŞ’e karşı savaş açanların terörist olarak görülmesinin, El Nusra’nın da terör örgütü olarak görülmemesiyle eş değer olduğunu belirtti. Ekonomik yönlerden de çeşitli eleştirilerde bulunan Recep Tayyip Erdoğan, ekonomisi çökmüş ülkelerin yükseltildiğini ancak Türkiye’de ekonomik anlamda hiçbir problem söz konusu değilken dondurulduğunu da ekleyerek yaşanan bu durumun da dürüstlük olmadığını ekleyerek lafına devam etti. Türkiye’nin aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri ile olan siyasi ortaklığına güvendiğini ve de Türkiye’nin yaptıklarının karşısında bir karşılık görmek istediğini belirten Recep Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı harekatı hakkında da çeşitli söylemlerde bulundu. Suriye’ye en yakın ülkelerin Rusya, Amerika gibi ülkelerin olmadığını, Suriye’ye en yakın olan ülkenin Türkiye olduğunu belirten Recep Tayyip Erdoğan, terörün terörle çözülemeyeceğini belirtti.

Her şey Vatandaşlarımızın Can Güvenliği İçin

Suriye’ye yönelik DAEŞ’e karşı düzenlenen operasyonların sadece vatandaşlarının can güvenliğini sağlayabilmek adına gerçekleştiğini belirten Tayyip Erdoğan, Amerika’ya terörün terör ile çözülmeyeceğinin açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir

O Terör Örgütü Resmen Kendi Savaş Uçağını Üretti

Bütün ülkeler vatandaşları için tehdit unsuru olan ve ülkemizde bitirilebilmesi adına yoğun bir çaba sarf …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir