Ana Sayfa / YAŞAM / ERDOĞAN VE PUTİN BİR ARAYA GELİYOR

ERDOĞAN VE PUTİN BİR ARAYA GELİYOR

Türkiye, Rus SU-24 uçağını 2 F-16 Türk uçağı tarafından düşürmesinin ardından Türkiye-Rusya ilişkisi oldukça gerilmişti ve de yapılan görüşmeler ve askeri temaslar askıya alınmıştı. İlişkilerin normalleşmesi ile iki lider bir araya geliyor.

Ancak Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinin ardından Türkiye-Rusya ilişkisinin normalleşeceğini hatta daha da iyiye gideceği hususuna değinen Recep Tayyip Erdoğan Vladimir Putin ile 3 Eylül’de görüşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin G20 Zirvesi için Çin’e gidecek ve ardından bir gün sonra randevusu olduğu ABD Başkanı Obama ile görüşecek. Ayrıca Vladimir Putin’in yakın zamanda Türkiye’ye geleceği konusundaki söylemlerini Kremlin yalanladı ancak G20 zirvesinde Vladimir Putin ile Recep Tayyip Erdoğan’ın muhakkak bir araya geleceğini söyledi.

Ayrıca yaşanan 15 Temmuz darbe girişimini kınayan ve böyle bir durumda kesinlikle Türkiye’nin yanında bulunacağını ifade eden Rusya Başkanı Vladimir Putin’de bu tür darbe girişimlerinin asla kabul edilemeyeceğini bildirmişti. Açıklamalar ise G20 zirvesinde yapılacak görüşmede de Türkiye-Rusya ilişkilerinin daha da iyiye gitmesi yönünde.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir