Ana Sayfa / SAĞLIK / Erzurum’da halk soluğu hastanede alıyor

Erzurum’da halk soluğu hastanede alıyor

Su kirliliği bu sefer Erzurum’u vurdu. Erzurum’da birçok kişinin hastaneye başvurması üzerine sudan kaynaklı bir salgın durumunun söz konusu olduğu belirtildi.

 

Salgın hastalık sebebiyle 500’ü aşkın kişinin hastaneye başvurduğu ve 20 kişinin ise durumunun ciddi olduğu belirtildi. Erzurum’un Aşkale ilçesinde vatandaşların, geçtiğimiz günden bu yana hastaneye başvurması üzerine araştırmalar başlatıldı. Çoğu hastanın yüksek ateş ve ishal şikayetleriyle başvurması üzerine içme suyunda inceleme yapıldı. Alınan sonuç neticesinde 553 kişinin su sebebiyle virüs tehdidi altında kaldığı belirtildi. Yaklaşık 20 kişinin de müşahede altında bulunduğu ifade edildi.

 

TEDAVİ SÜRECİ DEVAM EDİYOR

İçme suyunda ki salgın dolayısıyla rahatsızlanan bazı hastaların halen tedavi sürecinin devam ettiği belirtildi. İçme suyunun klorlanmasından dolayı meydana gelen bu sorun vatandaşlarımıza sağlık sorunu teşkil etmiştir. Bu sorunu kökünden çözebilmek için Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, içme suyuna katılan klor konusunda ihmal yapan her kimse bu kişinin görevden alınması için talimat verdiğini bildirdi. İçme suyu zehirlenmesi yaşayan herkese de geçmiş olsun dileklerini iletti.

İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuklar Banyo Yaparken Adeta Ölümle Burun Buruna Geldi

Yozgat’ta bu gün oldukça zor anlar yaşayan 3 Suriyeli çocuğun yaşadığı anlar yetkililerce aktarıldı. Şofben …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir