Ana Sayfa / YAŞAM / Eski Radar Cezalarıyla Başı Belada Olanlara Müjde

Eski Radar Cezalarıyla Başı Belada Olanlara Müjde

Aylardır vatandaşın en çok kafasını yoran meselelerden bir tanesi ise son günlerde çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor. Eskiden kalma trafik cezalarının ödenmesine ilişkin merakı bu gün yetkililer giderdi;

Vatandaşın trafikte en küçük bir hatadan dolayı yediği cezalar çoğu zaman baş ağrıtabiliyor. Farkında olmadan gereken hızın üstüne çıkan vatandaşlar bu cezaların ödenip ödenmeyeceğine dair net bir bilgi isterken, bu konuya ilişkin net açıklamalar Süleyman Soylu tarafından bildirildi. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, sürücülerin ve de sürücü adaylarının oldukça başını ağrıtan ve vatandaşı canından bezdiren elektronik radar sisteminin yeniden bir düzene oturtulacağını açıklamıştı. Trafik Denetleme Sistemi olan bir diğer adıyla ‘’tuzak’’ uygulamasının kaldırılmasına yönelik işlemler başlatan Süleyman Soylu, bu uygulamanın kaldırılmasından sonra trafik kurallarına yönelik yeni düzenlemeler yapmıştı. Tuzak radarının birçok vatandaşı canından bezdirip, artık trafik cezalarını ödeyemeyecek duruma gelmesinin üzerine hemen bu konuda açıklamalar geldi.

Yeni Sistem de Artık Vatandaşın Mağduriyeti Önlenecek

Artık gizli radar sistemi yerine, radarların bulunacağı yerlerde ışıklı levhaların bulunacağına ilişkin açıklamalarda bulunan yetkililer, sabit radarların bulunduğu noktadan yaklaşık 500 metre öncesinde ve de 500 metre sonrasında hız limiti uygulanmayacağını belirten yetkililer vatandaşın yüreğine bir nebze de olsa su serpti. Vatandaşların mağduriyetini önleyebilmek adına çalışmalar yapan yetkililer, hız limitlerini belirten levhaların olacağını ve bu konuda da vatandaşın mağduriyetinin çözüleceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir