Ana Sayfa / YAŞAM / Esnaf ve Şehit Ailelerine Verilecek Ekonomik Desteğin Ayrıntıları Açıklandı

Esnaf ve Şehit Ailelerine Verilecek Ekonomik Desteğin Ayrıntıları Açıklandı

Şehit yakınlarına her türlü desteğin sağlanacağını belirten yetkililer, şehit ailelerine verilecek ekonomik destek hakkında da çeşitli açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte Resmi Gazete’de resmen açıklanan bu destek artık netlik kazandı;
Terör örgütleri tarafından şehit edilen vatandaşlarımıza bağlanacak ekonomik destek artık tam anlamıyla netlik kazandı. Bununla beraber şehit ailelerine tam anlamıyla destek verileceğini belirten yetkililer, bu konuya tam anlamıyla netlik kazandırdı. Motor ve silindir hacmine hiçbir şekilde bakılmadan her zaman şehit ailelerine ÖTV indirimi yapılabileceğini belirten yetkililer, ancak bunun bir defaya mahsus olarak geçerli olduğunu da belirtti. Bununla birlikte gidilen ÖTV indirimi ile birlikte şehit ailelerine aylık maaş bağlanacağını da belirten yetkililer, bu maaştan kimlerin yararlanabileceğini de belirtti. Bu maaştan yararlanamayacak kişilerin şehit askerinin yanında çatışan kişinin ve de şehit olan kahraman askerlerimizin yeğeni gibi uzak akrabaların bu imkandan faydalanamayacağı belirtildi. Bununla beraber şehit askerimizin diğer uzaktan akrabalarının da bu imkandan faydalanamayacağını belirten yetkililer, konuya netlik getirdi. Şehit imkanlarına sonuna kadar her anlamda destek verileceğini belirten yetkililer, konu hakkında adımlar attığını Resmi Gazete’de konuya ilişkin açıklamalar yaparak net bir şekilde göstermiş oldu.

Şehit Ailelerimize Verilen Destek Hiçbir Şekilde Esirgenmeyecek

Şehit ailelerine sonuna kadar destek verileceğini ve de hiçbir zaman yalnız bırakılmayacaklarını belirten yetkililer, konuya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Bununla beraber şehit ailelerine verilecek ekonomik destekler hakkında da çeşitli açıklamalarda bulunan yetkililer, hiçbir şekilde bu anlamda kısıtlama olmayacağını da belirtti. Şehit ailelerinin mağduriyet yaşamasının önlenebilmesi için her türlü önlemin alınacağını belirten yetkililer, konuya açık ve net bir şekilde netlik getirdi. Aylık bağlanacak kişilerin harp malulü sayılanlardan olacağını belirten yetkililer, aynı zamanda bu ekonomik desteğin kimlere etki etmeyeceğini de belirtti. Hayatını kaybeden kahraman askerlerimizin eşi veya çocuğunun bu ekonomik destekten de yararlanabileceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir