Ana Sayfa / SAĞLIK / Eylül Ayındaki Ani Değişiklik Sizi De Etkileyebilir!

Eylül Ayındaki Ani Değişiklik Sizi De Etkileyebilir!

Alerjiye karşı hassas olanlara uyarılar geldi. Ani mevsim değişiminin hem alerjilere hem de hastalıklara neden olması son günlerin tartışılan konusu;

Mevsim geçişleri ile alerji ve mevsim geçişi dolayısıyla meydana gelen hastalıklarla hastaneye başvuran vatandaş sayısının artması üzerine uzmanlar açıklamalarda bulundu. Alerjinin solunum ve temas ile birlikte girdiğini belirten uzmanlar, bu alerjilerin astım ataklarına bile sebebiyet verebileceği belirtildi. Alerjiye karşı dayanıklılığı olmayanların ise, kesinlikle bazı etkenlerden uzakta durması gerekmektedir. Özellikle ağaç poleni ve ev tozlarının alerjiyi tetiklediğini belirten uzmanlar, hamam böceği ve çeşitli hayvanların tüylerinden de uzak durulması gereğini belirtti. Daha önce alerji olduysanız muhakkak alerji testinden geçmenizi tavsiye eden uzmanlar, alınabilecek en temel önlemin ise alerji teşkil eden durumlardan uzak kalmak olduğunu belirtti.

Alerjiye Karşın En İyi Yöntemler

Mevsim değişikliğinden dolayı kaynaklanan alerjiden kaçınmak oldukça önemli. Uzmanların tavsiyesi, evde beslenilen hayvanın yatak odasından mümkün oldukça uzak tutulması yönünde ve aynı zamanda çimene karşı hassasiyeti bulunan kişilerin, çimen biçmek ve biçilme işlemi gerçekleşirken yakınında bile bulunmaması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kadınlarımınz Büyük Sorunu Olan Meme Kanseri İçin Doktorlarımızdan Öneriler Geldi

Dünya’da birçok kadının günümüzde mücadele ettiği, yaygın olarak görülen meme kanseri için uzman doktorlardan çeşitli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir