Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Facebook’tan PC Oyunu Platformu

Facebook’tan PC Oyunu Platformu

Dünya teknoloji devleri arasına ismini yıldızlı harflerle yazdıran Facebook dijital ortamda geliştirdiği yeniliklere bir yenisini ekliyor. PC Oyunları sunmak üzere Unity adlı firma ile ortaklığa imza atan Facebook Candy Crush, FarmVille ve 101Plus’ın yanı sıra şimdi de PC oyunları ile teknoloji tarihine damga vuracak. Dijital platformda yenilikleri ile gündemden düşmeyen ve satın aldığı dev dijital platformlarla gündeme gelen Facebook’un bu sayede kazancına kazanç katacağına ise kesin gözü ile bakılıyor.

Kurulduğu günden bu yana İnternet ortamının en çok tıklanan ve en çok üyesi bulunan sosyal platformu olarak gündeme gelen Facebook internetin en değerli web sitelerinden birisi. İnsanları dünyanın dört bir yanından bir araya getiren, sosyal sorumluluk projelerine yıllardır imza atmayı başaran ve sosyalleşme anlamında tüm dünyadaki insanlara büyük katkı sağlayan Facebook önceki yıllarda WhatsApp ve Instagram’ı da satın alarak bünyesinde büyük gelişmeler yaşamıştı.

Şimdi ise kolları online platformda sağlayacağı oyunlar için sıvayan Facebook, Unity adlı firma ile ortaklığa imza attı ve Candy Crush, Farm Ville gibi tarayıcı tabanlı oyunların yanı sıra Fire Watch, Gone Home gibi tam ekran PC oyunlarına yer vermeye başlayacak. Teknolojik imkanları sonuna kadar kullanmakta hiç hantal davranmayan Facebook’un bu yeni projesinin siteye yeni kullanıcı sayısı sağlayacağına ise kesin gözü ile bakılırken Sosyal Medya Platformu Facebook’un tıklanma oranlarını arttırarak piyasadaki net değerini de hızlı bir şekilde arttıracağı düşünülüyor. Facebook önümüzdeki yıllarda dünya çapında ücretsiz internet projelerini de genişleterek kendisini zirveye taşımaya niyetli gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir