Ana Sayfa / SPOR / Fatsa’da İlk 6 Ay Sadece Anne Sütü Uygulaması İçin Bir Etkinlik Düzenlendi

Fatsa’da İlk 6 Ay Sadece Anne Sütü Uygulaması İçin Bir Etkinlik Düzenlendi

Ordu’da anne sütünün öneminin daha iyi anlaşılması adına düzenlenen etkinlik ile vatandaşlara konu hakkında bilgiler verdi. Emzirme haftası nedeniyle yapılan bu etkinlik, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlendi;
Etkinlikler kapsamında annelere ve de anne adaylarına çeşitli bilgilendirmelerde bulunan gönüllüler, vatandaşlara önemli bilgiler verdi. Emzirme haftasında gerçekleşen bu etkinlikte bebeğe ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi gerektiği de defalarca hatırlatıldı. Bebeğe ek gıdaların ancak ilk 6 aydan sonra verilmesi gerektiğini de belirten uzmanlar, anne sütünün ne kadar kıymetli bir armağan olduğunu bir kere daha belirtti. Bebeğin gelişimi için anne sütünün oldukça büyük önem taşıdığını belirten uzman doktorlar, 2 yaşına kadar emzirme sürecinin devam etmesi gerektiğinin ancak ilk 6 aydan sonra bebeğe ek gıda verilmesi gerektiğini de belirtti. Emzirmenin bebek doğduktan yarım saat sonra başlamasının ve de her anne sütünün sadece kendi bebeği için uygun olduğuna dikkat çeken uzman doktorlar, bir annenin başka bir bebeği emzirmesinin çeşitli sorunlara yol açabileceğini de belirtti. Aynı zamanda annelerin emzirme sırasında karşılaşabileceği güçlüklere de dikkat çeken uzman doktorlar, bu durumda hiçbir şekilde telaş yapılmaması gerektiğini de belirtti.

Bir Sorun Yaşandığında, Uzman Doktora Gidilmeli

Annelerin anne sütünün erkenden kesilmesinin veya annelerin sütünde bir değişiklik fark etmesi durumunda en yakın zamanda bir uzman doktora gitmesi gerektiğini belirtti. Mutlaka bu konuda Aile Sağlığı Merkezlerinden yardım alınabileceğini belirten uzman doktorlar, annelerin emzirme sırasında güçlüklerle uğraştığını da belirtti. Anne sütünün bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve de aynı zamanda bebek için önemli durumlar teşkil ettiğini belirten uzman doktorlar, anne sütünün hem ilaç hem de güzel bir besin olduğunu belirtti. Aynı zamanda emzirmenin doğumdan hemen sonra başlatılmasının, anne sütünün daha verimli olmasını ve de annenin emzirme ile sütünün daha da artacağını belirtildi. Uzman doktorlar anne sütünün bebek için bağışıklık sisteminde büyük etkiler yarattığını ve de bebeğin direncinin anne sütü ile daha da arttığını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Beşiktaş, Atiker Konyaspor’a Karşı Tarihi Bir Galibiyet Aldı

Spor Toto Süper Lig’in şampiyon adaylarından olan Beşiktaş, kendi evinde konuk ettiği rakibi Atiker Konyaspor’a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir