Ana Sayfa / GÜNDEM / FETÖ Soruşturması Kapsamında İhraç Edilen Belediye Başkanları

FETÖ Soruşturması Kapsamında İhraç Edilen Belediye Başkanları

15 Temmuz darbe girişiminin ardından birçok devlet görevlisi görevinden alındı. Alınan devlet görevlilerinin arasında belediye başkanları da var;

15 Temmuz darbe girişiminde vatandaşı tankla ezen, ateş eden, birçok yeri harabeye çeviren vatan hainleri birer birer tutuklandı. FETÖ/PYD’nin Fetullah Gülen komutasında böyle bir kalkışmayı gerçekleştirdiği biliniyor. Aynı zamanda FETÖ/PYD’ye herhangi bir şekilde yardımda bulunan, bir şekilde ilişkisi olan herkesin başı yanıyor. Bu gün Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Erol Kaya, 4 belediye başkanının görevinden alındığını bildirdi. FETÖ’yle bağlantısı bulunan 4 belediye başkanı görevden anında ihraç edildi. Devletin sahip olduğu tankla, tüfekle, kamyonuyla vatandaşı katleden vatan hainleri birer birer suçlarının cezasını çekecek.

Süreç Son Hız Devam Ediyor

Türkiye’de Ak Parti Belediye başkanlarından 4 ‘ünün ihraç edildiğini açıklayan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, aynı zamanda Ak Parti’den ayrılmış olan Belediye Başkanı sayısının da 5 olduğunu ifade etti. Hiçbir şekilde ayrım yapmadan FETÖ ile bağlantısı bulunan herkesin ve bütün kuruluşlara gereken müdahale yapıldığını da ekleyen yetkililer, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan kahramanların ailelerine de baş sağlığı diledi.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir