Ana Sayfa / YAŞAM / FETÖ Soruşturması Kapsamında Yakalanan Hamile Sanık İçin Bugün Tahliye Kararı Çıktı

FETÖ Soruşturması Kapsamında Yakalanan Hamile Sanık İçin Bugün Tahliye Kararı Çıktı

Bursa’da gerçekleşen FETÖ/PYD soruşturması kapsamında yakayı ele veren hamile sanık için bu gün tahliye kararı çıktı. Darbe girişiminde FETÖ/PYD’ye destek verdiği gerekçesiyle müebbet hapis cezası uygun görülen şüphelinin suçsuz olduğu anlaşıldı;

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PYD üyelerine göz açtırmayan, devlet görevlerinden alıkoyan yetkililer operasyon neticesinde gözaltına alınan bir hamile şahısın bu gün serbest kaldığını açıkladı. Adli kontrol şartı ile serbest kalan hamile şahısın eşi için ise aynı durumun söylenemeyeceğini belirten yetkililer, hamile sanığın eşinin tahliye kararının reddedildiğini belirtti. Terör örgütü FETÖ’ye üye olduğu gerekçesiyle mahkemeye çıkan şahıslardan 2’si tutuklanırken birisinin ise adli kontrol ile serbest bırakıldığını belirten yetkililer, bu gün gerçekleyen duruşmada da yer aldı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklama da duruşmaya çıkan şahısların terör örgütü FETÖ ile bir bağlantısı olduğunu ve de duruşmada yer alan kişilerin ayrı ayrı kod adları olduğu da belirtildi. Aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişiminin öncesinde Gaziantep’te gezilere katıldığı beliritlen şahıslar için aynı zamanda Gaziantep’te ki bir otelde darbe ile ilgili planlar yaptıkları ve de buradaki bir otel de sürekli olarak toplandıkları da belirtildi. Aynı zamanda duruşma da yer alan Gonca Erdoğan ise bu konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığını, hayatı boyunca FETÖ’nün yurtlarında hiçbir zaman kalmadığını ve de FETÖ ile hiçbir ilişkisinin olmadığını belirten Gonca Erdoğan adli kontrol şartı ile serbest kalmayı talep etti.

Yapılan Aramalar Neticesinde Örgüte Ait Birçok Doküman Ele Geçirildi

Duruşmaya çıkan şahıslar için arama emri çıkaran yetkililer, arama yapıldığında sanıkların evinde FETÖ’ye ait birçok dokümanın ele geçirildiği belirtildi. Evinde arama yapılan şahıs ise bu dokümanları sadece kendisini geliştirebilmek adına evinde bulundurduğunu ve de FETÖ ile hiçbir bağlantısının olmadığını belirterek savunmasına devam etti. 15 Temmuz darbe girişiminde parmak izi olduğu sanılan sanıklar hiçbir şekilde FETÖ ile bir bağlantısı olmadığını iddia etse de yetkililer bu konudan emin. Bu yüzden de yeterli delil ele geçirilinceye kadar duruşmayı erteleyen mahkeme heyeti, yeni duruşma için net bir tarih vermedi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir