Ana Sayfa / GÜNDEM / Fetullah Gülen’in Yeğeni Tutuklandı

Fetullah Gülen’in Yeğeni Tutuklandı

15 Temmuz FETÖ darbe kalkışmasının sonrasında operasyonlar sürerken Fetullah Gülen’in yeğeni Selman Gülen ikamet etmekte olduğu lüks rezidansta canlı olarak ele geçirildi ve gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Detaylar haberimizde;

Temmuz ayının 15’inde meydana gelen ve ülkede büyük şok etkisi yaratan FETÖ darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Milli iradeye saldırı niteliği taşıyan bu girişimin püskürtülmesi çok kısa sürmüştü ancak ülke çapındaki yankıları ise büyük bir etki yaratmıştı. Bu girişimin ardından Fetullah Gülen’in cemaati ile bağlantısı bulunduğu tespit edilen binlerce isim ve yüzlerce kuruluş soruşturmalara dahil edilmişti. Soruşturmalar ve operasyonlar ile devlet kurumları paralel örgüt mensuplarından temizlenirken, bizzat örgüt ile ilişiği bulunan kişiler de gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün yöneticisi olan Fethullah Gülen’in kardeşinin çocuğu Selman Gülen ihbar edilmesinin ardından Ümraniye’de lüks bir rezidansta gerçekleitirilen operasyonla tutuklanarak adliyeye sevk edildi. Yeğen Gülen’in kaldığı rezidansta ve aracında yapılan operasyonlarda bavullar ve çantaların içinde belgeler bulundu.

FETÖ/PDY’ye dair gerçekleştirilen operasyonlar bünyesinde Ümraniye’de yer alan Antasya adlı rezidansta bir eve operasyon gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında FETÖ elebaşı olarak tanınan Fethullah Gülen’in yeğeni Selman Gülen tutuklanarak gözaltına alındı.

Operasyon gerçekleştirilen lüks evde ve Selman Gülen’in şahsi otomobilinde gerçekleştirilen aramalar esnasında bir bavul içinde birçok belge, 3 adet iletişim cihazı, bir tane hard disk ve drone bulundu. Yamanlar Kolejinden mezun olduğu beyan edilen Selman Gülen’in, Fethullah Gülen’in kardeşinin oğlu olduğu belirtildi.

Tanınmamak adına ve dikakt çekmemek için şapka taktığı ve bıyık uzattığı fark edilen Selman Gülen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde yer alan Terörle Mücadele Büro Amirliği tarafından gözaltına alınarak Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir