Ana Sayfa / GÜNDEM / Fırat Kalkanı Operasyonu’nda Yeni Neticeler Alındı

Fırat Kalkanı Operasyonu’nda Yeni Neticeler Alındı

Fırat Kalkanı Operasyonu’nda bu gün 33. gün. Harekatın gelen sürecine yönelik açıklamalarda bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri, İŞİD’e düzenlediği operasyonlara yönelik açıklamalarda bulundu;

Toplamda 69 İŞİD hedefine 200’ü aşkın fırtına atışı yapıldığını açıklayan Türk Silahlı Kuvvetleri, yaptığı açıklamaya göre muhalifler unsurlardan da oluşan 5 Özel Kuvveti’nin İŞİD’e ait yerleri yeniden alabilmek için karadan ve de havadan İŞİD’i ateşe tuttu. Uçaklar tarafından 2 hedefe 3 bomba atıldığı ve de tespit edilen 4 yere 5 hava harekatı gerçekleştirilerek toplamda 7 İŞİD militanının etkisiz hale getirildiği açıklandı. Öte yandan Suriye’nin sınır hatlarında gerçekleştirilen keşif operasyonlarının da son hız devam ettiği ve de İŞİD’e göz açtırılmadığı aktarılırken, İŞİD’e ait köylerin de birer birer ele geçirildiği aktarıldı. Özgür Suriye Ordusu’na Fırat Kalkanı Operasyonu’nda sonuna kadar destek verildiğini açıklayan Türkiye, İŞİD’i köşeye sıkıştırmış durumda.  Aynı zamanda yapılan bir açıklama ise Özgür Suriye Ordusu’na ait askerlere ve de sivil vatandaşların bütün insani ihtiyaçlarının karşılandığı ve de güvenliğin ise sonuna kadar sağlandığı belirtildi.

Her Şey Vatandaşlarımızın Güvenliği İçin

Türkiye’nin sınır hattında bulunan yerlere Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında girildiğini açıklayan Türk Silahlı Kuvvetleri, yaptığı operasyonun amacının Türkiye’de ki vatandaşların güvenliğini sağlayabilmek amacıyla yaptığını ve de Özgür Suriye Ordusu’na Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında sonuna destek verildiği açıklandı.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir