Ana Sayfa / YAŞAM / Fransa IŞİD’i Vurdu

Fransa IŞİD’i Vurdu

Fransa Savunma Bakanlığı bugün verdiği açıklamalarda IŞİD’e ait olduğu belirlenen silah ve patlayıcı depolarının ortadan kaldırılmasına yönelik havadan saldırılar gerçekleştirildi. Son günlerde iyiden iyiye kızışmaya başlayan Suriye iç savaşına diğer ülkelerden müdahalelerin önümüzdeki günlerde de gerçekleşmeye devam edeceği beyan edilen tahminler arasında yer aldı. Detaylar şu şekilde;

Fransa Savunma Bakanlığı bugün yazılı bir açıklama yaparak IŞİD’e ait olduğu belirlenen hedeflerin ve üslerin bombalandığını ve bu bölgelerin imha edildiğini açıkladı. Bölgede süren operasyonlar neticesinde tespit edilen diğer IŞİD sahalarına da saldırılar gerçekleştirileceği açıklanırken ülkede sıcak iç savaşın etkileri gittikçe artmaya devam ediyor.

Fransız Savunma Bakanlığı yapmış olduğu açıklamalarda saldırıyı gerçekleştiren hava araçlarının isimlerini de paylaştı. Dört adet Rafale, dört adet Mirage 2000 ve bunların yanı sıra bir adet de Atlantique tipi uçak IŞİD kontrolünde bulunan bölgelerde yer alan silah ve ihtiyaç depolarına imha saldırısı gerçekleştirdi.

Ülkede son günlerde yaşanan silahlı çatışma ve bombalı saldırılarda bir çok sivil hayatını kaybetmişti, ayrıca IŞİD bu sene içerisinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinin yanı sıra Amerika’nın Orlando eyaletinde bulunan Pulse Gay Bar’a saldırı düzenleyerek bir çok masum insanın canına kıymıştı. Sivil toplum kuruluşları ve ülke yöneticileri ise yaşanan bu korkunç olayların ardından tepkilerini sert bir şekilde göstermişlerdi. Şimdilerde Suriye sınırları içinde yaşanan korkunç saldırılar gündeme otururken Fransa’nın gerçekleştirdiği bu ilk hava operasyonunun arkasının da geleceği açıklamalarda yer aldı.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir