Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Galaxy NOTE 7’den Sonra iPhone 7 De Patladı

Galaxy NOTE 7’den Sonra iPhone 7 De Patladı

Bilindiği üzere Samsung’un teknoloji harikası olarak tanıttığı Galaxy serisinin NOTE 7 telefonu kullanıcılar tarafından patlama sebebiyle şikayet edilmişti. Samsung’da bu şikayetlerin ardından telefonları toplatma kararı almıştı ancak bu gün aynı sorun iPhone’nin de başına gelebilir;

Dokunmatik telefon olarak en büyük yarışlarda bulunan Samsung ile Apple ailesi teknoloji harikası olarak görülen üst düzey performanslı telefonlar üretmişti. Ancak bu teknoloji harikası telefonlar ne yazık ki patlama sebebiyle iade edilmiş ve de birçok kullanıcı tarafından Samsung firması şikayet edilmişti. Bataryada problem yaşandığını ve de şarjın hiçbir şekilde dolmadığını ifade eden kullanıcılara ise Samsung’dan jet hızında cevap geldi. Yaşanan problemin hiçbir şekilde pilden kaynaklı olmadığını, sorunun tamamen telefondaki yazılımdan kaynaklı olduğunu belirtti. Bu gün ise aynı sorunu bir iPhone kullanıcısı yaşadı. Bir kullanıcının söylemlerine göre kargoda gelmekte olan iPhone 7’nin henüz kargoda eline ulaşmadan patladığını belirten kullanıcı Apple şirketini adeta hayrete düşürdü. Fabrika ile kargo arasındayken bir durumun patlamaya sebep olduğunu belirten kullanıcı, Apple ailesini şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce böyle bir sorun ile ne pil sebebiyle ne de yazılım sebebiyle karşılaşmayan Apple şirketi, durumun çözümü için hemen harekete geçti. Samsung Galaxy NOTE 7’nin aşırı ısınma ve de patlama sebebiyle birçok kişi tarafından olumsuz eleştiri aldığı ve de birçok kişinin de hayatını tehlikeye atacak düzeyde telefon patlamaları gerçekleştiği belirtildi.

Artık Uçaklarda Bu Telefonlar Kullanılmayacak

Geçtiğimiz günlerde hava yolları şirketlerinin yaptığı açıklamalar ise Galaxy NOTE 7 cihazına sahip olan kişilerin hiçbir şekilde uçağa alınmayacağını belirten uçak firması yetkilileri, bu konunun önemine dikkat çekti. Bir diğer uçak firmaları da özellikle Samsung Galaxy NOTE 7 cihazına sahip kişilerin telefonunu kapatması gerektiğini ve de kapalı tutulsa bile hiçbir şekilde şarja takılmaması gerektiği belirtildi. Hava yolları şirketleri yolcularına kaliteli bir uçuş sağlayabilmek ve de uçakta herhangi bir sorunun yaşanmaması adına bu önlemi aldığını belirtirken, Samsung Galaxy NOTE 7 kullanıcıları bu durum karşısında adeta hayrete düştü.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir