Ana Sayfa / GÜNDEM / Gaziantep’te İŞİD’e Yönelik Operasyon Sonucunda Büyük Neticeler Alındı

Gaziantep’te İŞİD’e Yönelik Operasyon Sonucunda Büyük Neticeler Alındı

Gaziantep’te terör örgütü İŞİD’e yönelik yapılan operasyonlar sonucunda 4 İŞİD militanı yakayı ele verdi. Tespit edilen 3 adrese birden aynı anda operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, terör örgütü üyelerini yakaladı;

Kendini Müslüman olarak tanıtan siyah bayraklı terör örgütü İŞİD, militanlarını ülkemizde kargaşa çıkartmak ve vatandaşlarımızı katletmek için ülkemize gizli yollar ile sokmakta. Ancak güvenlik güçlerimiz ise bu durumu her zaman fark ederek terör örgütü üyelerini bulunduğu yerlerde kıstırarak gözaltına almakta. Bu gün ise aynı vaka Gaziantep’te yaşandı. Gaziantep’te olduğu tespit edilen İŞİD militanlarına bu gün eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. İŞİD ile irtibatta olduğu anlaşılan şahıslar sorgulanmak üzere Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekiplerinin de bulunduğu bu geniş kapsamlı operasyon sonucunda yakayı ele veren şahısların evlerin de de yapılan arama da neticeler elde edildi. Aynı zamanda hem ülke içinde hem de ülke sınırları dışında İŞİD’e darbe üstüne darbe vuran güvenlik güçlerimiz, İŞİD’i adeta köşeye sıkıştırdı. Fırat Kalkanı Operasyonu ile de Özgür Suriye Ordusu ile birlikte İŞİD’in terör yoluyla ele geçirdiği köyleri birer birer sahiplerine teslim eden kahraman askerlerimiz, yavaş yavaş eski düzeni yeniden sağlamak için uğraşmakta. Fırat Kalkanı Operasyonu sonucunda birçok İŞİD üyesine hem havadan hem de karadan geniş kapsamlı operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, muhalif güç olarak kabul edilen Özgür Suriye Ordusu ile birlikte oldukça iyi işler başarmaya devam etmekte.

Özgür Suriye Ordusu’na Bu Gün Havadan Destek Verildi

Bu gün İŞİD’e yönelik operasyonlar düzenlendi ve de Özgür Suriye Ordusu askerlerinin İŞİD ile çatışma halinde olduğunu fark eden Türk Silahlı Kuvvetleri, hemen destek vermek üzere harekete geçti. Havadan ve de karadan Özgür Suriye Ordusu’na destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, muhalif orduyu bu gün yalnız bırakmadı ve de desteğini de esirgemedi. Aynı zamanda Özgür Suriye Ordusu’nun verdiği kayıpları şehit olarak nitelendiren Türk Silahlı Kuvvetleri, cihat anlayışını pekiştirici açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Operasyonunu Suriye tamamen İŞİD’den temizlenene kadar süreceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir