Ana Sayfa / GÜNDEM / Gaziantep’te Yaşanan Patlama Yasakları da Beraberinde Getirdi!

Gaziantep’te Yaşanan Patlama Yasakları da Beraberinde Getirdi!

Gaziantep’te geçtiğimiz günlerde bir düğün de patlama gerçekleşmişti. Sokak düğününde gerçekleştirilen hain patlama önlem gerektirdi;

Gaziantep’te açık hava düğününde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısı herkesi üzdü. En mutlu günlerinde, en acı dakikaları yaşayan insanlar çok kötü bir felaket yaşadı. Toplamda 56 kişinin hayatını kaybettiği o gece tüm insanları ağlattı. 20 Ağustos’ta yaşanan bu facia olay herkesi derinden yaraladı.

Yeni alınan karara göre ise İzmir’de yapılacak sokak düğünlerinin yasaklandığı belirtildi. Yapılacak düğünlerin ise 48 saat önceden polise bildirilmesi zorunlu olduğu aksi takdirde çevreye rahatsızlık vermekten dolayı para cezası uygulanacağı vurgulandı. Güvenlik güçleri bu yasağa uymayan kişilerin düğününü sonlandıracağı da yer aldı.

Artık İzinsiz Düğün Yok!

İlgili kişilerin aldığı kararlara göre açık alanlarda yapılan düğün, sünnet, asker uğurlaması gibi kutlamaların açık alanlarda yapılması yasaklandı. Yasağa uyulmaması halinde de ilgili polis ve jandarmalara düğünü sonlandırabilme yetkisi verildi. Aynı zamanda da bu yasağa uymayan düğün sahipleri çevreye rahatsızlık vermek suçundan da para cezasına çarptırılacak.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir