Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Geçtiğimiz Günlerde Batarya Sorunu Yaşanan NOTE 7’den Yeni Sorunlar

Geçtiğimiz Günlerde Batarya Sorunu Yaşanan NOTE 7’den Yeni Sorunlar

GalaxyNote 7’nin patlama sorunu ile büyük sorun yaşayan Samsung oldukça büyük zarar etti. Her an patlayabilen ve de alev alabilen bu telefonların hemen toplanma kararı alınmasından sonra yeni sorunlar meydana geldi;

SamsungGalaxyNote 7’nin patlama sorunundan dolayı oldukça başı ağrıyan Samsung, bu sorunun birçok kullanıcı tarafından yayılmasının ardından hemen toplandı ve de yerine yeni Galaxy NOTE7’ler verildi. Ancak kullanıcılar yine yeni sorunlar yaşamaya başladı. Şuanda oldukça sorunlu olan NOTE 7’leri toplamakla meşgul olan Samsung, NOTE 7 ile oldukça kar etmeyi beklerken, adeta zararın dibine vurdu. Telefonun aşırı derecede ısınmasından ve de şarj olmakta zorlanmasından dolayı her gün şikayet alan Samsung kullanıcıları, telefonun şarj halindeyken bile şarj yüzdesinin düşüşünden şikayetçi. Pil seviyesinin hiçbir şekilde artmadığını ve de artmadığı gibi sürekli şarj seviyesinin geriye gitmesinden yakınan kullanıcıların yeni telefon hayali adeta suya düştü. Bu tür sorunların pil ile tamamen alakasız olduğunu, sorunların yazılımsal hatalardan kaynaklanabildiğini belirten Samsung yetkilileri, toplu üretimde çıkan sorunların tamamen izole olaylardan kaynaklandığını belirtti.

Bu Tür Durumlar Gayet Normal

Bu tür oldukça kapsamlı telefon dağıtımında birkaç telefonda bu tür sorunların görülmesinin olağan olduğunu öne süren Samsung ailesi, patlama sebebinin pil ile hiçbir bağlantısının olmadığını belirtmeyi de es geçmedi. Toplanan cihazların yerine yeni verilen cihazlarda da çeşitli sorunların çıkması ve de patlayan telefonlar yüzünden oldukça başı ağrıyan Samsung, sorunun çözümü için çalışmalarını son hız devam ettirmekte.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir