Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Görüntülü sohbet Google Duo yolda

Görüntülü sohbet Google Duo yolda

Google’dan görüntülü konuşma teknolojisinde çığır açacak olan yenilik Google Duo adlı aplikasyon ile geliyor. FaceTime ile kıyasıya mücadeleye gireceği şimdiden anlaşılan uygulamaya dair detaylar ise gün geçtikçe internette yer almaya devam ediyor. İşte o merak edilen aplikasyona dair tüm gelişmeler bu haberimizin detayında sizler için yer alacak;

Teknolojinin liderleri Apple ve Google son zamanlarda piyasaya sürdükleri yeni cihazlar ve aplikasyonlar ile teknoloji çağının dijital gelişmelerine yepyeni bir boyutta katkılar bulunmaya devam ediyor.
Google Inc. yeni hazırladığı görüntülü konuşma aplikasyonu Duo’yu yayınlamak için kolları sıvamış durumda. Hem Android hem de iOS kullananların faydalanabileceği Google Duo’yu rakiplerinden ayrı kılan çok önemli özellikleri bulunmakta. Uygulama çok kısa bir süre sonra App Store ve Google Play’den indirmek üzere hazır olacak.
Google, evvelki Mayıs ayı içinde gerçekleşen I/O 2016 etkinliğinde yeni görüntülü konuşma uygulaması Duo’yu lanse etmişti. Google Duo adı ile tanıtılan ve bu şekilde adlandırılan aplikasyonun birçok yeni özelliğe sahip olacağı konuşuluyor. Bunun yanı sıra Google bu uygulamayı çok kısa bir süre sonra aplikasyon mağazalarında yayınlayacağının sinyallerini de vermeye başladı.
iOS ve Android aplikasyon mağazalarından edinilecek olan uygulamayı kullanabilmek için bir telefon numarasının sisteme kaydedilmesi gerekecek. Tanımlama işlemleri tamamlandıktan hemen sonra ise basit tasarımlı uygulamayı kolay bir şekilde kullanmak mümkün olacak. Bunun yanı sıra bu uygulamanın yalnızca rehbere kayıtlı kişilere yönelik kullanabileceğimizi ve işleyişinin tıpkı WhatsApp gibi olacağı biliniyor.
Google Duo öteki görüntülü görüşme platformlarından farklı olarak Knock Knock adında yepyeni bir özellikle gelecek. Kullanılan bu nitelik ile, arayan kişinin görüntüsü size canlı bir şekilde gelecek. Konuşma yanıtlandığı anda ise karşılıklı ses ve görüntü tamamen sisteme girerek kesintisiz video görüşmesi sağlanacak. Bunların dışında bu eğlenceli özelliği isteyen kişi eğer isterse kapatma şansına sahip olacak.
Uygulamanın bizlere sağladığı bir diğer önemli özellik ise Duo WebRTC protokolü ile gündeme gelmesi. Kullanılan bu spesifik nitelik ile mobil ağlardaki bağlantı değişiklikleri optimize olacak. Bu şekilde bağlanma düzeyinde değişiklikler olsa da, görüntü kalitesinden eksilme yaşanmadan görüşme işlemi sürdürülebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir