Ana Sayfa / SAĞLIK / Grip Hastalığıyla Mücadele Etmesi Gerekenler İçin Sağlıkçılar Önerilerde Bulundu

Grip Hastalığıyla Mücadele Etmesi Gerekenler İçin Sağlıkçılar Önerilerde Bulundu

Kış zamanlarında özellikle baş gösteren grip hastalığına yönelik sağlıkçılar çeşitli açıklamalarda bulundu. Hastalığa karşı mücadele verenler için önemli uyarılarda bulunan sağlıkçılar, alınabilecek önlemlerin altını çizdi;

Yaz mevsiminin geride kalmasının ardından aniden bastıran soğuklar sonrasında hastalıklara yakalananlar veya yakalanmayan kişilere sağlıkçılar önemli açıklamalarda bulundu. En etkili yolun grip aşısı olduğunu belirten sağlıkçılar, grip hastalığının görülmesini olağan kişilerin muhakkak aşı olması gerektiğini belirten uzman doktorlar, grip aşısının aynı zamanda kışın görülebilecek çoğu hastalığında önüne geçebileceğini ifade etti. Bağışıklık sisteminin henüz tam anlamıyla gelişmemiş olan kişilerin, özellikle de çocukların bu konuda daha dikkatli olması gereğinin üzerinde duran uzmanlar, aşıdan sonra gripten kurtulmanın yolunun sağlıklı beslenmek olduğunu belirten doktorlar, sağlıklı beslenme dendiğinde akla meyve geldiğini ancak kış aylarında genel olarak meyveden çok bağışıklık sistemini artıran yiyeceklerin tüketilmesinin önemini vurgulayan doktorlar, hayvansal proteinlerin önemini vurguladı. Hem bitkisel, hem de hayvansal proteinlerin öneminin altını çizen uzman doktorlar, gereken önlemler hakkında gerekli açıklamaları yaptı.

El ve Yüz Temizliğinin Önemine Vurgu Yapıldı

Sabah uyandıktan sonra el ve yüz yıkanmasının önemini vurgulayan doktorlar, grip için alınabilecek önlemler arasına el ve yüz yıkamanın önemini de ekledi. Aynı zamanda hapşırma ve de öksürme durumlarında her zaman mendil bulundurulmasının önemine de dikkat çeken uzman doktorlar, peçetelerin de çöpe atılmasının gerektiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuklar Banyo Yaparken Adeta Ölümle Burun Buruna Geldi

Yozgat’ta bu gün oldukça zor anlar yaşayan 3 Suriyeli çocuğun yaşadığı anlar yetkililerce aktarıldı. Şofben …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir