Ana Sayfa / YAŞAM / Hakkari’de 3 Terörist Daha Vuruldu

Hakkari’de 3 Terörist Daha Vuruldu

Hakkari Çukurca’da günlerdir teröristlere düzenlenen karşı mücadele vermekte olan askerlerimiz güzel haberlerle döndü. Kahraman askerlerimiz PKK’ya karşı verdiği mücadelesinde kayıp vermeden geri döndü;

Askeri kaynaklar tarafından edinilen bilgi doğrultusunda Çukurca’da halen sürmekte olan operasyon sonucunda teknolojik aygıtlar sayesinde tespit edilmiş olan hainlere karşı havan topu kullandı. Kullanılan havan topu ile tespit edilen 3 teröristi öldüren kahraman askerlerimiz, Çukurca operasyonunda da toplamda 210’u aşkın teröristi de etkisiz hale getirmeyi başardı. Mehmetçiklerin destan yazdığı Çukurca operasyonunda, Irak sınırında bulunan, yaklaşık 30 yıldır teröristlerin barındığı bu yerde teröristler geçtiğimiz günlerde ele geçirilmişti. Hain terör örgütü PKK’ya karşı oldukça önemli bir askeri üs olduğu ifade edilen Kaletepe artık Türk askerlerinin emniyeti altında.

Sık Sık Sıcak Çatışma Meydana Geliyor

Uzun yıllardır Türk askerinin girmediği, teröristlerin barınma alanı haline gelen Kaletepe’de kahraman askerlerimiz adeta destan yazdı. Bununla beraber yetkililer Kaletepe’yi askeri üs olarak kullanan askerlerimizle sürekli olarak çatışma halinde olan terör örgütü PKK, bu bölgeyi artık terk etmek zorunda.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir