Ana Sayfa / YAŞAM / Hakkari’nin Şemdinli İlçesinden Oldukça Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor

Hakkari’nin Şemdinli İlçesinden Oldukça Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor

Hakkari’de meydana gelen çatışmalar sonucunda acı haberler gelmeye devam etmekte. Terör örgütü PKK ile çatışmaya giren güvenlik güçlerimiz büyük kayıplar verdi;

Hakkari valisinin çatışmaya yönelik yaptığı açıklamalar bütün ülkeyi oldukça üzdü. Terör örgütü PKK’nın bomba yüklü bir araçla askerlerimize açtığı ateş sonrası oldukça acı kayıplar verildiği belirtildi. Şemdinli ilçesinde meydana gelen çatışmalar sonucunda 9’u asker, 8’i sivil olmak üzere toplamda 17 kişinin şehit olduğu belirtilirken 27 kişinin de gelen saldırılar sonucunda yaralandığı belirtildi. Güvenlik güçlerimiz ise hemen bölgeye hava operasyonları gerçekleştirdi. Şemdinli ilçesi sınırına 20 kilometre uzaklıktaki Jandarma Karakolu önünde bir aracın kimlik kontrolü için durduğu belirtildi. Araç tam durduğu anda aniden bomba yüklü olan araçla güvenlik güçlerimize ateş açan bölücü terör örgütü PKK militanları, baba ocaklarımıza ateş düşürdü. Böylesine hain bir saldırıyı düzenleyen terör örgütü PKK’ya ait bombalı aracın Şemdinli yönünden bölgeye intikal ettiği belirtildi. Aynı zamanda günlerdir terör örgütü PKK’ya göz açtırmayan güvenlik güçlerimize haince bir saldırı düzenleyen PKK, bu gün Türkiye’ye oldukça acı bir gün yaşattı. Güvenlik güçlerimiz ise yaşanan bu çatışmaların ardından hemen bölgeye hava destekli bir operasyon gerçekleştirdi.

Terör Örgütüne Ait Araç Durdurulmak İstendi Ancak Sonu Facia Oldu

Jandarma önünde yapılan yol denetleme çalışması sırasında terör örgütüne ait aracı durdurmak isteyen güvenlik güçlerimiz, dur ihtarına uymayan aracın birden saldırı düzenlediği belirtildi. Aynı zamanda bombalı araçta toplamda 5 tonu aşkın patlayıcı bulunduğunu da belirten yetkililer, patlayıcıların infilak edildiğini de belirtti. Aynı zamanda 24 saat boyunca yol denetim çalışması yapan güvenlik güçlerimiz, terör örgütüne ait kamyonu fark etti. Aynı zamanda bu kamyonetin arama noktasından kontrolsüz olarak direk geçmesi üzerine terör örgütü PKK’ya ait olan kamyonete dur ihtarı yapıldı. Dur ihtarına uymayan kamyonete güvenlik güçlerimiz ateş açtı ancak bölücü terör örgütü PKK, güvenlik güçlerimizi bir an hazırlıksız yakaladı. Yapılan tespitlere göre yaralanan 27 asker için bir yardım helikopteri gönderildiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir