Ana Sayfa / GÜNDEM / Halep’te Yaşanan İnsanlık Suçu İçin Brükselde Çeşitli Sloganlar Atıldı

Halep’te Yaşanan İnsanlık Suçu İçin Brükselde Çeşitli Sloganlar Atıldı

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan insanlık suçu için sessiz çığlıklar bu gün Brüksel’de patladı. Her gün Suriye’de ki vatandaşları birer birer katleden Rus askerleri halen bu insanlık suçunu sürdürmekte;

Halep’in Suriye kentinde her geçen gün insanlık suçu yaşanmaya devam ediyor. Bunun için Avrupa Birliği Komisyonu ve de Amerika Birleşik Devletleri tepkilerini ortaya koysa da Rusya bu durumu duymazdan gelerek, kendi çıkarları için Halep kentinde ki genç-yaşlı bütün vatandaşları katletmekte. Aynı zamanda bu gün ise Brüksel’de Avrupa Birliği Komisyonu ve de Avrupa Birliği Konseyi yakınlarında 100’den fazla kişi Halep’in kurtarılması adına çeşitli sloganlar attı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için de çeşitli sloganlar atan protestocular, dikkat çekmek için her türlü yöntemi denediler. Suriye’nin Halep kentinde yaşanan insanlık suçunu en iyi şekilde anlatabilmek için ceset torbalarına girerek yerlere uzanan protestocular herkesi adeta şok etti. Bazı protestocu çocukların ise ihtiyaç duyulan şeyin barış olduğu, savaşa gerek olmadığını belirten küçük çocuklar adeta yürekleri dağladı. Savaşın bir an önce durdurulması için çeşitli açıklamalarda bulunan yetkililer, uluslararası kamuoyundan gereğinin yapılması için talepte bulunuldu.

Amerika Rusya’yı Bu Konuda Açıkça Tehdit Etmişti

Rusya’nın bu kanlı saldırılarını bir an önce durdurması gerektiğinin önemini vurgulayan Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’ya çeşitli uyarılarda bulundu. Rusya’ya Halep’te ki katliamlarını durdurmaması halinde ikili ilişkilerin tamamıyla askıya alınacağını belirten Amerika Birleşik Devletleri, geçtiğimiz günlerde söylediği sözün arkasında durdu. Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’nın bu insanlık suçunu durdurmaması üzerine ikili ilişkilerini tamamen askıya aldı ve de çeşitli tehditler savurdu. Halep’te ki Rus uçaklarının ve de Rus askerlerinin ölü bir şekilde ülkelerine dönebileceğini belirten Amerika Birleşik Devletleri’ne de Rusya’dan jet hızında cevap geldi. Amerika Birleşik Devletleri’ni, Rusya’yı yıkmaya çalışmakla suçlayan Rus yetkilileri hem Halep’te ki genç-yaşlı herkesin ölümüne sebep olmakta hem de suçunu kabul etmemekte. Aynı zamanda da Halep’te ki vatandaşların hiçbir şekilde hastane imkanlarından faydalanamamasına sebep olan Rusya, oradaki insanlıkların açlıktan ölmesine ve de susuzluktan ölmesine neden oluyor.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir