Ana Sayfa / GÜNDEM / Halk Eğitim Merkezinde Bombalı Saldırı

Halk Eğitim Merkezinde Bombalı Saldırı

Batman’ın Kültür Mahallesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi’ne el yapımı bomba ile terör saldırısı gerçekleştirildi. Bölgede geniş kapsamlı tarama çalışmaları başlatılırken emniyet güçleri civardaki güvenlik kameralarını incelemek üzere görev başına geçti. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Detaylar şu şekilde;

Batman’da gece saatlerinde meydana gelen patlama büyük korku yarattı. Şehir merkezinde bulunan Kültür Mahallesi’ndeki Halk Eğitim Merkezine bir terörist grubu tarafından el yapımı patlayıcı fırlatıldı. Mekana atılan bombanın patlaması ile birlikte bina duvarları ve camlarında hasar meydana geldi. Civarda bulunan otomobiller de patlayıcının etkisi ile hasar alırken güvenlik kuvvetleri kısa sürede bölgeye ulaşarak tedbir almak üzere çalışmalara başladı.

Bölgede gerçekleşen patlamanın ardından inceleme ekipleri civardaki güvenlik kameralarını ve görgü tanıklarını soruşturma kapsamında incelemeye aldı. Gerçekleşen hain saldırının PKK terör örgütü tarafından yapıldığı düşünülüyor. Son günlerde Elazığ ve Van’da meydana gelen terör saldırıları da PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilmişti. Doğu Anadolu bölgesinde terör saldırılarının son günlerde bu şekilde sıklaşması ile halkı bir hayli endişelendiriyor. Asker ve polis ise şehir merkezlerindeki güvenliği ve düzeni sağlamak üzere bölgede derin arama çalışmalarını sürdürüyor.

Güvenlik önlemlerinin en yüksek seviyeye çıkarıldığı bölgede meydana gelen terör saldırılarını gerçekleştiren ve saldırının ardından bölgeden kaçmaya çalışan teröristlerin yakalanması için bölgede çalışma başlatıldı. Korucular, polisler ve askerler saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin ele geçirilmesi için gerekli soruşturma işlemlerinde iş başına geçti.

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde bulunan sivil toplum kuruluşları ise son zamanlarda sıklıkla gerçekleşmeye başlayan hain terör saldırılarına karşı isyan etti. Kuruluşların yetkilileri basın açıklamalarında teröre ve gerçekleşen bu saldırılara karşı büyük tepki gösterdiler.

İlginizi Çekebilir

İzmir’de Güvenlik Güçlerimiz Öğretmenlere Terör Operasyonu Düzenledi

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen geniş kapsamlı operasyonları boykot etme amaçlı olarak derslere girmeyen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir