Ana Sayfa / YAŞAM / HDP’den Gaziantep Saldırısına Tepki

HDP’den Gaziantep Saldırısına Tepki

Önceki gün Gaziantep’te bir düğüne yapılan terör saldırısının ardından ülke gündeminde büyük gerginlik yaşanmış ve büyük isimler terörü lanetleyen açıklamalarda bulunmuştu. AKP, CHP ve MHP’nin yanı sıra uzun süredir sessizliğini koruyan HDP’nin de terör saldırısına karşı tepki göstermesi ise gündemde yoğun bir şekilde yer aldı. İşte detaylar;

Önceki gün Gaziantep’in merkez mahallesinde düzenlenen bir sokak düğününe canlı bomba ile terör saldırısı düzenlenmişti. Saldırıda patlayan bombanın etkisi ile 50’den fazla kişi hayatını kaybederken yüzlerce kişi de yaralanarak hastanelere kaldırılmıştı. Gelin ve damatın şans eseri canlı kurtulduğu bombalı saldırının ardından ülke yasa boğulmuştu. Hafta boyunca süren terör saldırılarının en büyüğü ve en kanlısı olan bu saldırının arından ülkenin tüm siyasi isimleri basın açıklamaları yapmış ve bölgeye bir çok yetkili giderek araştırmalarda bulunmuştu. Ana muhalefet partilerinden CHP ve MHP’nin bölgeye giden yetkili temsilcilerinin yanı sıra bugün HPD’den de Gaziantep’te gerçekleşen terör saldırısına karşı bir protesto gerçekleşti.

HPD Bodrum İlçe Başkanlığı’nın yaptığı basın açıklamasında başkanın yanı sıra 50 kişi daha protesto alanında yer aldı. Basın açıklamasının gerçekleştiği sırada “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” manifestoları okunup sloganlar atıldı. Basın açıklaması gerçekleştiren HDP Bodrum Yönetim Kurulu Üyesi Seyran Altan, gerçekleşen cani saldırının 2015 senesi haziran ayı içinde HDP’ye yönelik Adana, Mersin ve Diyarbakır saldırılarının, temmuz ayı içinde Suruç, ekim ayı içinde gerçekleşen Ankara Barış Mitingi saldırılarının bir benzeri olduğunu açıklamalarında dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir