Ana Sayfa / GÜNDEM / İHA gördü Fırtına OBÜS DAEŞ mevzilerini vurdu

İHA gördü Fırtına OBÜS DAEŞ mevzilerini vurdu

DAEŞ’in Kilis’in karşısında yer alan Azez kentine yaklaması nedeni ile yapılan savunma ve püskürtme operasyonlarında Suriye’de bulunan ÖSO birliklerine ait muhalif güçler lazerle tespit ettikleri yerleri TSK’ya iletiyor. İHA’larla da gözlem uçuşu yapan Silahlı Kuvvetlerimiz tespit edilen hedefleri teker teker Fırtına OBÜS’leri ile vuruyor. Kilis’e peş peşe saldırılar düzenleyen terör örgütü IŞİD’e karşı yürüttüğü mücadelede terör örgütüne karşı operasyonlarını sınır ihlali yapmadan yürütüyor. Peki ama nasıl? Ayrıntıları şu şekilde…

IŞİD mevzilerine yönelik bombardıman, Türkiye topraklarına roket düşmesi beklenmeksizin, tehdit algılaması usulü ile yürütülmekte. Azez-Cerablus hattını da kapsayan tedbirler kapsamıdna sınır ötesindeki tehdit algısı ağır silahlar için 40 km, tehdit unsuru olan hareketlilik için ise 10 km. Bu mesafelerdeki terörist unsurlar doğrudan OBÜS füzeleri ile vuruluyor.

IŞİD’in Kilis’e yönelik saldırılarında kullandığı Katyuşa roketlerinin menzili 17-18 kilometre civarında. Mehmetçik sınır güvenliğini sağlayabilmek için terör örgütünü sınırdan 25 kilometre öteye göndermeyi hedefliyor.

IŞİD hedeflerinin koordinatları, tespit sistemleri ve İHA’larla sağlanıyor. Bölgedeki muhalifler de, kendilerine verilen lazerlerle IŞİD mevzilerini, barınak ve yığınaklarını işaretliyor. Sınır hattındaki destek unsurları yani fırtına obüsleri de bu hedefleri tek tek imha ederek tehlikeyi ortadan kaldırıyor.

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır Bombacısı 2 PKK’lı Yakalandı

PKK’lı teröristler tarafından Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonuna yönelik bombalı araç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir