Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / IOS 10’da Beklenmeyen Açıklar Tespit Edildi

IOS 10’da Beklenmeyen Açıklar Tespit Edildi

İPhone’nin efsane işletim sistemi olarak görülen IOS 10’da hiç beklenmeyen açıklar tespit edildi. Rus firması tarafından tespit edilen bu güvenlik açığı sebebiyle IOS kullanıcılarının tehdit altında olduğu belirtildi;
Rus firmasının tespit ettiği güvenlik açığı herkesi adeta hayrete düşürdü. Güvenlik kontrollerinin es geçildiği IOS işletim sisteminin bu açığını Rus firması tespit etti. Teknolojinin vazgeçilmesi olarak görülen Apple firmasının IOS 10 güncellemesinin güvenliğine dair çeşitli açıkların bulunması Apple kullanıcılarında büyük güvensizlik yarattı. Uzun yıllardır teknoloji de devrim yapan Apple firmasının bu denli bir güvenlik kontrolünü es geçmesi ise pek görüldük bir durum değil. Apple ise bu güvenlik sorununun normal bir durum olduğunu ve de bu durumun üzerinde firmanın yoğunlaştığını açıklayan Apple, sorunun farkında olduğunu da ekledi. Oldukça büyük yeniliklerle gelen IOS 10 kullanıcılar tarafından oldukça iyi tepkiler almıştı. Aynı zamanda IOS 10’u kullanan kullanıcılar telefonu irdelediğinde çeşitli sorunlarla karşılaşınca bu işletim sistemine karşı IOS kullanıcıları adeta isyan etmişti. Bundan 2 yıl önce çıkan Apple telefonlarını yavaşlattığı belirtilirken, eski Apple cihazlar IOS 10’un yüklenmesi pek tavsiye edilmiyor. Gözle görülür derecede yavaşlattığı öne sürülen IOS 10, eski sürüm Apple cihazı kullananların adeta korkulu rüyası. Ayrıca IOS 10 güncellemesinin oldukça büyük oranda yer kapladığından da şikayet eden kullanıcılar, 16 GB hafızanın zar zor yettiği sorununu yetkililere şikayet olarak bildirdi.

Apple Telefonlarda Müzik Dinlemek Halen Oldukça Karışık

iPhone kullanıcılarının korkulu rüyası olan Apple Music’in karışıklığı ise halen Apple kullanıcıları için büyük sıkıntı yaratmakta. Müzik dinlerken istediği müziği açamayan ve de sürekli butonları karıştıran kullanıcılar bu şikayetlerini defalarca bildirdi ancak yeni güncelleme olan IOS 10’un gelmesine rağmen bu durum hakkında hiçbir önlem alınmadığı belirtildi. Aynı zamanda Apple telefonlarının kullanımının zor olmasının ve de IOS 10 güncellemesinden sonra da telefonu kullanmanın daha da zorlaşmasından da yakınan Apple kullanıcıları bu şikayetlerini firmaya bildirmekten de geri durmadı. Cihazı kullanırken en basit işlemlerde bile büyük efor sarf edilmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir