Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / iOS Android’e göre daha sorunlu çıktı

iOS Android’e göre daha sorunlu çıktı

Apple, iPhone için “It just works” sloganı ile iPhone’un hızlı, sorunsuz çalıştığını ve takılma probleminin Android cihazlara göre çok daha az olduğunu vurguluyor.

 

Apple, iPhone cihazlarının kullanımının çok rahat ve basit olduğunu belirtiyor ve bu amaçla çalışmalarını sürdürüyor. Fakat yapılan bir araştırma sonucunda Android cihazların iPhone’a göre daha az takıldığı tespit edildi.

 

Blancco Technology Group yeni bir araştırma yaptı ve iPhone’un işletim sistemi olan iOS’un kendi kendine kilitlenme ve birden bire programdan çıkma olasılığının android işlemcili telefonlara göre daha fazla olduğunu gördü. Firmadan yapılan araştırmaya göre iOS işlemcili yani herhangi bir Apple kullanıcısının %58’inin kullandığı cihaz son 3 ayda en az bir kez kendi kendine kilitlenme sorunu yaşatırken Android kullanıcılarında bu oran yüzde 35 olarak belirlendi.

Bu takılma ve kilitlenmelerinin sebebpleri araştırıldığında ise yüzde 65 oranında uygulamaların sebebiyetverdiği , yüzde 11 oranında ise Wi-Fi sorunlarının, yüzde 4 veri bağlantısı sorunlarının sebep olduğu görülüyor. Apple’a ait cihazların ise kilitlenmesine sebep uygulamaların büyük bölümü, Snapchat, Instagram ve Facebook gibi sosyal ağ uygulamaları.

rApor itibari ile sonuç olarak, 3. parti uygulamaların iPhone’nun Android’e göre daha daha fala sorun yaşattığı, bunun sebebinin ise Digital Trends’e göre Apple’ın geliştiricilere getirdiği kısıtlamalar olduğu iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir