Ana Sayfa / GÜNDEM / İsrail’in Eski Katil Cumhurbaşkanının Ölümünün Ardından Hayatına İlişkin Çeşitli Açıklamalar

İsrail’in Eski Katil Cumhurbaşkanının Ölümünün Ardından Hayatına İlişkin Çeşitli Açıklamalar

İsrail’in 9. Cumhurbaşkanı olan katil SimonPeres hayatını adeta kaosla geçirdi. Süveyş Savaş’ını planlayan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’One Minute’’ Davos da seslenmesiyle büyük yankı uyandıran SimonPeres geçtiğimiz günlerde öldü;
İsrail’in 9. Cumhurbaşkanı olan, ‘’Oslo suçlularından’’ birisi olarak nitelendirilen ve kaoslu bir yaşam sürdüğü iddia edilen Cumhurbaşkanı SimonPeres, geçtiğimiz günlerde ölmüştü. İsrail devletinin hem kurucusu hem de İsrail devletinin silah satın alımını gerçekleştiren Simon, iflah olmaz birisi olarak da nitelendiriliyor. Davos da ise Recep Tayyip Erdoğan’a kısa süre verilmesinin ardından ve de Simon’a katil olduklarını belirtmesinin üzerine Recep Tayyip Erdoğan Davos yetkililerince susturulmaya çalışılmıştı. Ardından Recep Tayyip Erdoğan’ın bu söylemlerinden sonra ‘’One Minute’’ diyerek bir daha Davos’a gelmeyeceğini ifade etmesinin üzerine Simon daha da iyi tanınmıştı. Lübnan halkına yaşattığı zulümlerin sorumlusu olan aynı zamanda da İsrail’in nükleer gücünün daha da artması için çeşitli çalışmalarda bulunan Simon, sürekli kaybetmeye mahkum bir siyasetçiydi. Şu zamana kadar İsrail’in gelmiş geçmiş en uzun siyasetçisi olma unvanına sahip olan SimonPeres, dünyada ki birçok mazlum insanın canının yanmasına ve aç kalmasına sebep oldu. İsrail’in Gazze’ye saldırmasında başrol oynayan ve de bu yaptığı saldırıların da her zaman arkasında duran SimonPeres geçtiğimiz günlerde vefat etti.

Felç Geçirdikten 2 Hafta Sonra Öldü

SimonPeres yani İsrail’in 9. Cumhurbaşkanının vefat etmeden 2 hafta önce felç geçirdiği aktarıldı. İsrail’de ki basın yayın ekipleri de Peres’in ölümüne çok üzüldüklerini ve de Peres’in İsrail devleti için oldukça büyük hizmetlerde bulunduğunu ifade etti.  İsrail devletinin kuruluşundan itibaren en uzun süreli Cumhurbaşkanı olan ve de devletin kuruluşunun öncesinden beri SimonPeres’in oldukça büyük katkılarda bulunduğunu da ekleyen medya mensupları SimonPeres’in 93 yaşındaki sayılır politikacılardan birisi olduğunu da aktardı. Geçirdiği ağır felçten sadece 2 hafta sonra ölen SimonPeres’e baş sağlığı dilemeyi de es geçmeyen İsrailli medya mensupları bu sözlerin üzerine de noktayı koydu.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir