Ana Sayfa / YAŞAM / İtalya’da Deprem

İtalya’da Deprem

İtalya’da sabaha karşı meydana gelen deprem ülkede büyük korkuya neden oldu. Perugia şehrinin güney bölgesinde meydana gelen 6.2 şiddetinde olduğu tespit edilen depremde şehirde büyük çaplı hasar meydana geldi. Yetkililerden yapılan açıklamalara göre deprem sebebi ile 13 kişi hayatını kaybederken enkaz altında kalan çok fazla vatandaş bulunduğu belirtildi. Bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor. İşte detaylar;

 İtalya ülkesinin orta kısımlarında yer alan Perugia kentinin güney kısmında sabah saatlerinde gerçekleşerek büyük paniğe neden olan  depremin sonrasında günün ilk ışıklarıyla bölgede meydana gelen korkunç hasarın boyutu da gün yüzüne çıkmaya  başladı.

İtalya Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsü (INGV), İtalya’n saatiyle  03.35’te (Türkiye Saati İle 04.35) Rieti şehrine bağlı olan Accumoli bölgesinde gerçekleştiği tespit edilen 6,2  büyüklüğündeki depremin, yeryüzünün 4 km altında gerçekleştiğini beyan etti.

İtalya’nın haber ajansı olarak bilinen ANSA, deprem gerçekleştiğinde, aralarında çocukların da bulunduğu  13 kişinin hayatını kaybettiği haberini duyurdu. Bölgede gerçekleştirilen hassas ve detaylı arama kurtarma çalışmaları için İtalyan ordusunun da görev almak üzere bölgeye geldiği basın açıklamalarında yer aldı.

Kentte taş üstünde taş kalmadığına yönelik haberler de gündemde yer alırken, Accumoli ve Amatrice belediye başkanları deprem hakkında detaylı bilgileri basın ile paylaşmak için basın toplantısı düzenledi. Kentlerinin büyük hasar aldığını beyan eden yetkili iki isim yardım çağrısında bulundu ve depremin gerçekleştiği sürece dair detaylı bilgileri basın mensuplarına aktardı.

Arama kurtarma çalışmalarının sürmekte olduğu açıklandı. Önümüzdeki 24 saat içerisinde gerçekleştirilecek olan bu çalışmalar hayati anlamda büyük önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir