Ana Sayfa / SAĞLIK / Kadınlarımınz Büyük Sorunu Olan Meme Kanseri İçin Doktorlarımızdan Öneriler Geldi

Kadınlarımınz Büyük Sorunu Olan Meme Kanseri İçin Doktorlarımızdan Öneriler Geldi

Dünya’da birçok kadının günümüzde mücadele ettiği, yaygın olarak görülen meme kanseri için uzman doktorlardan çeşitli önlem niteliğinde bilgi geldi. 20 yaşının üzerindeki bütün kadınlarımızda görülmesi olağan meme kanseri için uzman doktorlar altın kurallar belirtti;

Meme kanseri gibi ciddi bir hastalık için önemli altın kuralların bulunduğunu belirten uzman doktorlar, erken teşhisin önemini bir kere daha vurguladı. Kimsenin yaşamak istemediği bu durumun kolay yoldan çözülebilmesi için de aynı zamanda çeşitli uygulamaların yapılabileceğini belirten uzman doktorlar, her kadının kendi kendine bu durumu anlayabileceğini de belirtti. Kadınların zaman zaman memelerini kontrol etmeleri gerektiğini ve de herhangi bir anormal durum yaşandığı anda direk bir uzman doktora gidilmesi öneminin altını çizen uzman doktorlar, ayda bir kontrolün de olmasının durumu oldukça kolay atlatabilmek için büyük önem taşıdığı da belirtildi. Düzenli olarak her kadının gün içinde memesini kontrol etmesi gerektiğini ve de renk-şekil değişikliklerinin fark edilmesinin çok kolay olduğunu ekleyen doktorlar, kişinin kendi kendini elle kontrol ederek de erken teşhise adım atmış olabileceğini belirtti. Aynı zamanda hamile ya da menopoz sürecindeki kadınların ise bu konuda daha hassas olması gerektiği belirtildi. Bu süreci yaşayan kadınlarda meme kanseri görülme olasılığının daha yüksek olduğunu belirten uzman doktorlar, gerekli uyarı yapmaktan da geri durmadı.

Mamografi Erken Teşhis İçin Büyük Önem Taşıyor

Mamografi sürecini düzenli olarak uygulayan kişilerin ya da uygulayan ülkelerin genelinde meme kanserinden dolayı vefat edenlerin sayısının oldukça az olduğunu belirten uzman doktorlar, mamografi sürecinin öneminin altını çizdi. Erken teşhisin olmasını sağlayan mamografi testlerinin ne işe yaradığı ise tam anlamıyla belirtildi. Meme henüz kanserli değilken ve de meme de henüz kitle oluşmamışken yıllar önce küçük ameliyatlar ile bu hastalığı ilerlemeden yenmenin mümkün olduğunu belirten uzman doktorlar, yaş ilerledikçe meme kanseri olma olasılığının da arttığını ekledi. Özellikle de yaşı ilerleyen kişilerin bu açıklamaları önemle dikkate alması gerektiğini belirten uzman doktorlar, bütün kadınlar için önemli açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuklar Banyo Yaparken Adeta Ölümle Burun Buruna Geldi

Yozgat’ta bu gün oldukça zor anlar yaşayan 3 Suriyeli çocuğun yaşadığı anlar yetkililerce aktarıldı. Şofben …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir