Ana Sayfa / YAŞAM / Kahraman Asker Ömer Halisdemir Ailesine, Semih Terzi Ailesinden Tazminat Davası Açıldığı Belirtildi

Kahraman Asker Ömer Halisdemir Ailesine, Semih Terzi Ailesinden Tazminat Davası Açıldığı Belirtildi

15 Temmuz darbe girişiminde üstlendiği rol ile darbenin gidişatını değiştiren kahraman askerimiz Ömer Halisdemir’in ailesine şok bir bildiri geldi. Ömer Halisdemir ölümden kaçmadan Semih Terzi’yi alnından vurarak darbe gidişatını önlemiş ve de ismi tarihe altın harflerle yazılmıştı;

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece darbenin gidişatını değiştirerek, darbenin engellenmesinde büyük rol oynayan Ömer Halisdemir bilindiği üzere şehit olmuştu. Darbeci General Semih Terzi’yi öldürmek üzere emir alan Ömer Halisdemir, Semih Terzi’yi öldürerek darbenin gidişatında çok önemli bir rol oynamıştı. Şehit Ömer Halidemir’in babası ise bu gün oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, ailesi ile birlikte Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret etmek için Niğde’ye geldi ve de Ömer Halisdemir’in babası ile konuştuğu sırada adeta şoka uğradı. Şehit babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Semih Terzi ailesinin kendisine bir tazminat davası açtığını belirtti. Darbeci General Semih Terzi’yi öldüren Ömer Halisdemir’in ailesine böyle bir dava açan Semih Terzi ailesine de dava açılacağını belirten Hasan Hüseyin Halisdemir, bu konuya ilişkin düşüncelerini belirtti. Semih Terzi ailesine tazminat davası açılacağını belirten Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, alınan tazminatın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne verileceği ve de bu durumdan hiçbir çıkar elde etmeyeceklerini belirtti.

Darbe Girişimi Başarılı Bir Şekilde Engellenmişti

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimini başarılı bir şekilde önlenmesinde büyük etkisi olan şehit Ömer Halisdemir, aldığı emiri kusursuzca uygulamış ve de şehadet şerbetinden içmiştir. Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismi birçok yeni doğan bebeğe isim olarak verilmiş ve de birçok caddeye, mahalleye ise Ömer Halisdemir ismi verilmiştir. Darbede elini taşın altına koyan, tankların ve silahların önünde durarak gazi olan bütün vatandaşlara sınırsız imkan tanınacağını belirten yetkililer, bütün şehit ailelerine de başsağlığı dilemeyi es geçmedi. Vatani görevini sonuna kadar yerine getiren bütün kahraman askerler memleketlerine uğurlandı ve de üst düzey yetkililer bütün şehit ailelerinin yanında bulunularak onları böyle hayırlı evlatlar yetiştirdikleri için tebrik ettiler.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir