Ana Sayfa / YAŞAM / KAHRAMANMARAŞTA’Kİ İÇME SUYU KİRLİLİĞİ!

KAHRAMANMARAŞTA’Kİ İÇME SUYU KİRLİLİĞİ!

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde birçok kişinin eş zamanlı hastaneye başvurması üzerine içme suyunda inceleme yapıldı. Yapılan incelemeye göre suda mikrobiyal kirlenme ortaya çıktı.

 

Yapılan soruşturma kapsamında uzman kişiler duruma müdahale etti. Hastaneye başvuran çok sayıda ki vatandaş yüksek ateş ve mide bulantısı sebebiyle başvurmuş ve de yapılan incelemeyle hastaneye başvurma sebebinin içme suyundaki mikrobiyal kirlenmeden ortaya çıktığı belirlendi.

KİRLİ SU İÇMENİN ORTAYA ÇIKARABİLECEĞİ HASTALIKLAR!

Su insan sağlığı için çok önemlidir ve sağlıklı bir insan günde en az 8-10 bardak arası su içmelidir. İçilen bu su kirli olursa bizi ne gibi tehditlerin beklediği ise uzmanlar tarafından açıklandı. Kirli su insan sağlığını kötü derecede etkiler ve tifo, dizanteri, sarılık vb. hastalıklara sebebiyet verebilir. Bu hatalıklar çocuk yaştakiler için daha da kötü etkileyebilir. Çocuk yaştakilerin sağlığını daha kötü etkileyeceği gibi zihinsel sorunlar, gelişme görülmemesini de etkileyebilir. Bu sebeple içme sularının kirlenme yolları ortadan kaldırılması ve gerekli kurum ve kuruluşlar tarafından sürekli kontrol edilmeli.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir