Ana Sayfa / SAĞLIK / Kan Şekeri Değerini Kilo Vererek Düşürmeyi Başaran Erol, İnsülin Kullanmayı Bıraktı

Kan Şekeri Değerini Kilo Vererek Düşürmeyi Başaran Erol, İnsülin Kullanmayı Bıraktı

Beslenmesine dikkat etmediği için şeker hastası olan Erol, zor olanı başardı. Beslenmesine dikkat etmediği için fazla kilo sorunlarıyla mücadele eden Erol, hem kilo verdi hem de şeker hastalığından kurtuldu;
Uzman diyetisyenlerin de sayesinde 3 ayda toplamda 16 kilo vermeyi başaran şeker hastası Erol, adeta zor olanı başardı. Her gün şeker oranını düşürmek için insülin kullanarak fazla kilolarından dolayı da şeker hastalığına karşı mücadele veremeyişini engellemek adına sağlam bir diyet programına ihtiyaç duyan Erol, adeta büyük bir örnek teşkil etti. Şeker hastalığına ve de fazla kilolarına rağmen uzman bir diyetisyene görünerek zor bir diyet programı uygulayan Erol, 43 yaşında sadece 3 ay gibi oldukça kısa bir sürede 16 kilo vermeyi başardı. Verdiği fazla kilolar ile birlikte normalin üzerinde olan kan şekeri değerini de normale indirmeyi başaran Erol, bütün şeker hastalarına örnek olacak nitelikte bir harekete imza attı. Fazla kilolarından kurtulmasının onun sağlığına oldukça faydalı olduğunu, ağrılarından bile kurtulduğunu belirtti. Fazla kilolarından dolayı artık diz ağrıları çektiğini ve de ilerleyen süreçlerde daha kötü sorunlarla karşılaşabileceğinin farkında olan Erol, bu duruma çözüm olarak soluğu direk uzman bir diyetisyende aldı.

Aç Kalmadan 3 Ayda 16 Kilo Verdi

Uzman bir diyetisyenin 43 yaşındaki şeker hastası Erol için hazırladığı özel bir program sayesinde sağlıklı bir hayata kavuşan Erol, artık çok daha rahat olduğunu belirtti. Boyu ile kilosu arasında büyük bir orantısızlık yaşadığından dolayı diz ağrıları da çekmeye başladığını belirten Erol, bu sorunu uzman bir diyetisyenin verdiği program ile aştığını ekledi. Erol için aç kalmadan, günde en az 1 saat yürümeli bir diyet programı hazırlayan uzman diyetisyen, onun sadece 3 ay gibi kısa bir sürede 16 kilo vermesini başardı.

İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuklar Banyo Yaparken Adeta Ölümle Burun Buruna Geldi

Yozgat’ta bu gün oldukça zor anlar yaşayan 3 Suriyeli çocuğun yaşadığı anlar yetkililerce aktarıldı. Şofben …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir