Ana Sayfa / YAŞAM / Kanserli çocuğu dolandırıcılığa alet ettiler

Kanserli çocuğu dolandırıcılığa alet ettiler

Adana’da insanlığı hayrete düşüren korkunç bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Kanser hastası bir çocuğu kullanıp sosyal medyada bağış toplayarak insanları dolandıran Murat Y. Gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
Ülkemizde sosyal medya araçlarının yaygınlaşması ile beraber artan dolandırıcılık olaylarına akıllara durgunluk veren bir yenisi eklendi. Sosyal medyada bağış talebi ve bağış yapma işleri son zamanlarda oldukça yaygınlaştıktan sonra artan bu tür dolandırıcılıklar içerisinde en kötüsü olabilecek türde yapılan bir dolandırıcılık herkesi şaşkınlığa uğrattı.

 

Adana’da yaşayan sahtekarlar beyin kanseri teşhisi konulan 3 yaşındaki Abdulsamet’in fotoğraflarını kullanarak sosyal medya üzerinden bağış toplayarak yüzlerce kişiyi dolandırdı.

 

Olay şu şekilde gerçekleşti; Abdurrahman ve Dilek D. Çiftinin 3 yaşındaki çocukları Abdulsamet’e bundan yedi ay evvel beyin kanseri teşhisi konulmuştu. Kanser olduğu öğrenilen Abdulsamet’in masrafları ise ailenin boyunu aşacak cinsten olunca aile çareyi basın mensupları ile buluşarak topluma yardım çağrısı yapmakta buldu. İlaç alamayan çiftin yardım çağrısı için ise bir çok kişi seferber oldu.

 

Murat Y. Adlı dolandırıcı önce bu basın çağrısını dikkate aldı ardından hastane yolunu tutarak Dilem ve Abdurrahman D. Çifti ile görüştü. Çifte Abdulsamet için sosyal medya aracılığı ile yardım kampanyası başlatmak istediğini söyleyen Murat Y. Onayı aldıktan sonra Abdulsamet’in fotoğraflarını aldı ve sosyal medyada kampanya başlattı.

 

Bir süre sonra bağışları topladığı anlaşılan Murat Y’ye ulaşamayan çift durumu polise ihbar etti ve gerekli operasyonlar gerçekleştirildikten sonra Murat Y. Canlı olarak ele geçirildi. Ele geçirilen sahtekar bu suçlamaları yalanlasa da gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir