Ana Sayfa / EĞİTİM / Kapsamlı KHK Yayınlandı

Kapsamlı KHK Yayınlandı

15 Temmuz FETÖ kalkışmasının ardından OHAL ilan edildi ve OHAL bünyesinde çalışmaları devam ettirilen KHK resmi gazetede yayınlandı. Önemli unsurları içinde barındıran ve darbe girişimi ardından gerçekleştirilen temizlik sürecine katkısının önemli olduğu anlaşılan Kanun Hükmünde Kararname’nin detayları şu şekilde gündeme geldi;

 

Olağanüstü Hal sürecinin başlangıcı ile birlikte mecliste yoğun çalışmalar başlamıştı. Çalışmalar sırasında gündeme getirilen konular acil olarak yürürlüğe girmeleri açısından KHK olarak hazırlanmaya başladı. Beklenen ve merak edilen Kanun Hükmünde Kararname ise resmi gazetede ilan edildi.

 

OHAL çerçeesinde yayınlanan 670 sayılı KHK ile FETÖ’ye dahilliği ve danışıklığı yahut örgütle irtibatı olan 2 bin 692 kişinin memurluğu açığa alındı.

Olağanüstü hal çerçevesinde hazırlanan  670 sayılı kanun hükmünde kararname ile 196 kurum çalışanı kamu görevlerinden, 112 kişi Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinden ve 24 kişi ise Sahil Güvenlik Komutanlığı kurumundan, 2 bin 360 personel ise Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından uzaklaştırıldı, bu personellerin memurluklarına da son verildi.

2010 KPSS’yi Adaletsiz Olarak Kazanan Kişilerin Sınavları İptal Oldu
KPSS’nin 2010’da gerçekleştirilen genel yetenek ve genel kültür sorularını haksızlıkla kurallara aykırı şekilde ele geçirdiği tespit edilen kişilerin atamaları sona erdirilecek.
Buna dayanarak, 10-11 Temmuz 2010’da gerçekleştirilen KPSS’de genel yetenek ve genel kültür test sonuçlarına dayanarak yahut bu sonuçlar dikkate alınacak suretle kurumlara yerleşen personelin atamasının geçerliliği devam edecek fakat bu sınava air soruları veya cevaplarını hukuka uygun olmayan şekilde sınavdan evvel ya da sınav esnasında elde ettiği tespit edilen kişilerin atamaları sona erdirilecek.

TELEKOMÜNİKASYON BAKANLIĞI SONA ERDİ
Resmi Gazete’de paylaşılan Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Kurum ve Kuruluşlara İlişkin Düzenleme Yapılması Hakkında KHK’ya dayanarak, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) görevi sona erdirildi. Telekomünikasyon İletişim Başkanı’nın ve de TİB’de görev yapmakta olan daire başkanlarının memuriyetlerine son verildi.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE GERİ DÖNÜŞ YOLU PİLOTLAR İÇİN AÇILDI
Olağanüstü Hal çerçevesinde yayımlanan 671 Sayılı KHK’yla herhangi bir sebeple TSK’dan ihraç edilen veya ilişiği sona eren pilot subaylar, gerekli koşulları yerine getirmeleri halinde TSK’da görev almaya devam edecek.

İlginizi Çekebilir

KYK’nın Bütün Öğrencilere Sunduğu Kredi ve Burs Başvuruları İmkanı Geçtiğimiz Günlerde Sona Erdi

Yeni bir yükseköğrenim kurumuna başlayan ve de burs başvurusu yapan öğrencilere imkan tanıyan Kredi Yurtlar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir