Ana Sayfa / EKONOMİ / Karadeniz’de Palatmut Rekor Kırdı

Karadeniz’de Palatmut Rekor Kırdı

Karadeniz’in bir ili olan Sinop’ta açılan balıkçılar bir rekora daha imza attı. Toplamda 7 bin kasa palamut toplayarak limana dönen balıkçılar, topladığı balıkların bir kısmını da vatandaşlarına ücretsiz olarak dağıtmayı da es geçmedi.

 

Tırlara yüklenen palamutlar büyük kentlere gönderildi. Yeni bir rekora imza atan Karadenizliler yüzleri güldürdü. Bir diğer alınan habere göre de Kastamonu civarlarında oldukça büyük balıklarla ve balık sürüleriyle karşılaşıldığı belirtildi. Oldukça bereketli geçen avlanma süreci yüzleri güldürdü. Karadeniz İstanbul’dan Artvin’e kadar uzanan büyük bir denizimizdir ve de balıkçılıkla oldukça ünlüdür. Oldukça fazla balıkçılık yapılabilen bu yerde ki en büyük sorun yaşanan doğal felaketlerdir. Aynı zamanda balıkçılık faaliyetlerini azaltan bir diğer etken ise yanlış avlanmadan oluşan sorunlardır. Yanlış avlanmaya karşı alınan önlemler fazlasıyla olsa da her zaman engellenemiyor.

 

YANLIŞ AVLANMAYA KARŞI UYGULANAN YASAKLAR!
Geçtiğimiz yıllarda yapılan açıklamayla 20cm’lik avlanma boyu yasağı olumlu sonuçlar vermişti ve de bu yasak sayesinde hem avlanan balık sayısı arttı ve de balık çeşitliliği de beraberinde artış gösterdi.

İlginizi Çekebilir

Özel Bankalardan Emeklilerimize Promosyon Sürprizi

Emeklilerimizin almak için geçtiğimiz yılın Ocak ayından beri beklediği banka promosyonu konusunda özel bankalarımızın promosyon …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir