Ana Sayfa / YAŞAM / Kilis’te Hainlerin Düzenlediği Saldırıya Netlik Geldi

Kilis’te Hainlerin Düzenlediği Saldırıya Netlik Geldi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kilis’te ki saldırıya netlik geldi. Kilise roket atan teröristler için yapılan araştırmalar Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bildirildi;

Kilis’e bu gün teröristler tarafından haince bir saldırı düzenlendi. Düzenlenen bu saldırıda ise Kilis’e bir roketatar mermisi atıldı. Patlamanın gerçekleştiği bölgedeki yaralı insanlara teknik ekipler hemen müdahale etti. Sağlık ve kurtarma ekipleri ise yaşananlar karşısında şoka uğradı. Yaşanan hain saldırıyı DAEŞ/İŞİD’in gerçekleştirdiğini belirten Türk Silahlı Kuvvetleri, yaralanan kişilerin isimlerini de açıklamayı es geçmedi. Kilis’e roketatar mermisinin atıldığı yere hemen misliyle karşılık veren Türk Silahlı Kuvvetleri, DAEŞ’i ateş altına aldı. Saldırıda yaralanan kişilerin 6 kişi olduğu ve de yaralanan 6 kişinin ise Suriyeli olduğu aktarıldı. Atılan roketatarın pazar meydanına atılması sonucunda yaralanan Suriye vatandaşlarına sağlık ekipleri hemen müdahale etti. Aralarında 4’ü çocuk, 1’i bebek ve de birisi orta yaşlı olduğu tespit edilen kişiler olayın şaşkınlığını gizleyemedi. Neyse ki saldırıdan sonra olay yerine intikal eden sağlık ekipleri iyi haberler verdi. Yaralanan kişilerin sağlık durumlarının oldukça iyi olduğunu belirten ekipler, içleri rahatlattı.

Gerçekleşen Hain Saldırıda Kayıp Verilmedi

Hain saldırıyı gerçekleştiren İŞİD, Türkiye’nin canını yakmayı bu kez başaramadı. Üstelik de hain saldırının gerçekleştirildiği yeri radarlar sayesinde tespit eden Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgeye ateş yağdırdı. Yapılan hain saldırıya Türk Silahlı Kuvvetleri misliyle karşılık verirken, henüz öldürülen İŞİD’li sayısı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından netleşmedi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir