Ana Sayfa / YAŞAM / Konya’da Yurtta Kalan Öğrenciler Yedikleri Akşam Yemeğinde Zehirlenme Tehlikesi Yaşadı

Konya’da Yurtta Kalan Öğrenciler Yedikleri Akşam Yemeğinde Zehirlenme Tehlikesi Yaşadı

Ereğli’de bir Teknik Anadolu Lisesi’nin yurdunda kalan öğrenciler, yediği akşam yemeğinin ardından çeşitli rahatsızlıklar yaşadı. Akşam yemeğinin ardından rahatsızlık yaşayan öğrenciler, soluğu hastanede aldı;
Yapılan açıklamalar Ereğli’de ki bir Teknik Anadolu Lisesi’nde ki öğrencilerin yurtta akşam yemeğini yedikten sonra zehirlendiği yönünde. Yurtta yedikleri yemeğin ardından birden bire yurtta kalan öğrencilerin mide bulantısı ve de karın ağrısı şikayetlerini öğretmenlerine bildirmesi üzerine hemen öğrenciler birer birer hastaneye başvurdu. Mide bulantısı sebebiyle hastaneye başvuran bütün öğrencilere ilk müdahale hemen yapılarak öğrencilerin yatışları sağlandı. Yurtta yediği akşam yemeğinin ardından sıkıntılar yaşayan öğrenciler hemen birer birer hastaneye sevk edildi ve yapılan ilk müdahaleler sonucunda öğrencilerin yediği yemekler sonucunda zehirlendiği ortaya çıktı. Bununla beraber gıda zehirlenmesi geçiren öğrencilere de çeşitli uyarılarda bulunan uzman doktorlar, gıda zehirlenmesi sorunuyla karşı karşıya kalındığında vücuda destek olunması gerektiği belirtildi. Vücudun desteklenebilmesi için gıda zehirlenmesi yaşayan kişinin bol su içmesi gerektiği belirtildi. Gıda zehirlenmesinden dolayı bol kusan kişinin muhakkak bol su ve meyve suyundan ufak ufak yudumlar alınması gerektiği belirtildi. Zehirlenen kişinin muhakkak gazlı içeceklerden kaçınmasının gerektiğini belirten uzman doktorlar, aynı zamanda kahve gibi susuz bırakacak içeceklerden kaçınılmasını önerdi.

Meyve, Sebze gibi Hafif Yiyecekler Tüketin

Zehirlenme sorunu gerçekleştikten sonra kişilerin muhakkak tükettiği besinlere dikkat etmesi gerektiğini öneren uzman doktorlar, hastalığı atlattıktan birkaç gün sonra bol sıvı tüketimiyle beraber muz, elma gibi oldukça hafif yiyeceklerin tüketilmesi gerektiğini önerdi. Aynı zamanda vücudun direncinin düşmemesi için de tavuk suyu çorbası gibi çorbaların içilmesini önerdi. Gıda zehirlenmesi gerçekleştikten sonra hiçbir şekilde ağır besinlerin vücuda girmemesini öneren uzman doktorlar, ağır ve yağlı gıdalardan kesinlikle kaçınılmasını öneriyor. Bununla beraber hafif gıdaların tüketilmesini öneren uzman doktorlar hiçbir şekilde yoğurt tüketimini önermemekte. Süt ve süt ürünlerinin tüketilmesinin mideye oldukça faydalı olacağını ancak yoğurt tüketiminin çeşitli sorunları doğurabileceğini belirten uzman doktorlar, haşlanmış sebze tüketiminin de gıda zehirlenmesi yaşayan kişi için oldukça faydalı bir besin olduğunu ve de muhakkak tüketilmesi gerektiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir