Ana Sayfa / EĞİTİM / Kredi Yurtlar Kurumunun Öğrencilere Sunduğu Burs İmkanı İçin Başvuru Zamanı Daraldı

Kredi Yurtlar Kurumunun Öğrencilere Sunduğu Burs İmkanı İçin Başvuru Zamanı Daraldı

Kredi Yurtlar Kurumu’nun her sene yeni bir yükseköğrenim kurumuna başlayan kişilere sağladığı burs imkanı için başvurular sağlamıştı. Kredi Yurtlar Kurumu’nun burs başvurusunda artık sonlara gelindiği belirtildi;

Milyonlarca öğrencinin beklediği Kredi Yurtlar Kurumu’nun burs başvurusu için artık meraklı bekleyiş sona erdi. İlk olarak üniversiteye bu sene ilk kez yerleşen kişiler Kredi Yurtlar Kurumu’nun bursunun başvurusu için beklemekteydi. Ancak bu gün ise Kredi Yurtlar Kurumu’nun başvurusun da sürenin daraldığı ifade edilirken, bu sene öğrencilerin burslarını veya kredilerini daha erken alacağı belirtiliyor. Yanlış beyanda bulunan kişilerin burs veya kredi imkanından faydalanamayacağını belirten yetkililer, daha önce Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs almış olan kişilerin burs başvurusunda bulunmaması gerektiğini belirten yetkililer, bu başvurunun bir işe yaramadığını da belirtti. Aynı zamanda birçok öğrencinin aklına takılan burs ile öğrenim kredisi arasındaki fark da öğrencilere bilgilendirme olarak belirtildi. Kredi Yurtlar Kurumu’nun sağladığı burs olanağının sadece önceliği olanlara ve de incelenen bilgiler doğrultusunda almaya uygun görülen kişilere verildiği belirtilirken, öğrenim kredisi için durumun daha farklı olduğu belirtildi. Öğrenim kredisi almak isteyen bir kişinin, Kredi Yurtlar Kurumu’na daha önce başvurmamış olması gerekmekte olduğu da belirtildi.

Yükseköğrenimde Eğitim Gören Öğrencilere Büyük Avantaj

Herhangi bir yükseköğrenim kurumunda eğitim gören bütün öğrenciler için büyük olanak sağlayan Kredi Yurtlar Kurumu, öğrencilerin okul ihtiyacını karşılayabilmesi için büyük imkan tanımakta. Daha önce bir yükseköğrenim kurumunda eğitim almayan öğrencilerin bu burs imkanından ve de öğrenim kredisinden faydalanabileceğini belirten Kredi Yurtlar Kurumu yetkilileri, aynı zamanda burs veya öğrenim kredisi imkanından faydalanacak öğrencilere de güzel bilgiler verdi. Bu sene Kredi Yurtlar Kurumu’ndan ilk kez burs alacak kişilerin Ocak ayında değil de, Kasım ayında alacağını belirten Kredi Yurtlar Kurumu yetkilileri öğrencileri oldukça mutlu eden haberler verdi. Aynı zamanda üstün başarılı öğrencilere de burs konusunda öncelik tanınacağını belirten Kredi Yurtlar Kurumu, bütün ihtiyaç sahibi öğrencilere burs imkanı tanımakla beraber üstün başarılı öğrencilerine de ayrıcalık tanımakta.

İlginizi Çekebilir

KYK’nın Bütün Öğrencilere Sunduğu Kredi ve Burs Başvuruları İmkanı Geçtiğimiz Günlerde Sona Erdi

Yeni bir yükseköğrenim kurumuna başlayan ve de burs başvurusu yapan öğrencilere imkan tanıyan Kredi Yurtlar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir