Ana Sayfa / SAĞLIK / Kurban bayramında formuzunu nasıl korursunuz?

Kurban bayramında formuzunu nasıl korursunuz?

Kurban bayramı yaklaşırken herkes kurbanlıklarını da almaya başladı. Kurban bayramında yaşanan sindirim sistemi bozukluğundan dolayı insanlar hastanelere başvurup çeşitli sağlık sorunları yaşıyor.

 

Bayramda küçük ama etkili tekniklerle bu sorunlardan kurtulabilme şansınız var. Kolay sağlıklı beslenme yöntemleriyle bu beslenme programını uygulayabilirsiniz. Yiyeceğiniz etin içine tereyağını koymayıp zeytin yağı gibi sıvı yağları tercih etmek, yemeğin yanında yiyeceğiniz salataları bolca yıkamak bu sorunlardan kurtulmak için basit yöntemlerden sadece bazıları. Kurban bayramında özellikle et tüketimiyle beraber çeşitli tatlı tüketimleri de oldukça artıyor ve de bu çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bu tüketimlerin de fazla olması sindirim sistemi sorunlarına yol açabildiği gibi reflü, ülser gibi mide sorunlarına da yol açabilir.

 

KAÇ ÖĞÜN BESLENDİĞİNİZE DİKKAT EDİN!

Kurban bayramında tüketilen ürünleri kızartmadan, haşlayarak yemenin midenizi olumlu etkileyebileceği gibi çeşitli hastalıklara karşı da önlem almış olursunuz. Bayram da yapılan en büyük hatalardan birisi de normalde 5 öğün tüketilen yiyeceklerin daha fazla öğünde tüketilmesidir.

İlginizi Çekebilir

Uzman Doktorlardan Çocuk Hastalıkları Hakkında Detaylı Açıklamalar

Çocuk hastalıkları konusunda çok daha dikkatli olmamız gerektiği yönünde uzman doktorlarımız sürekli olarak açıklamalarda bulunmaktayken …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir